Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Kedves minkenki, magamról annyit, hogy történész vagyok, Kolozsváron élek és családfakutató vagyok.

Mostanában egyre több megkeresést kapok, elsősorban az Erdélyen kívülélő magyaroktól, egyre több ember kíváncsi arra, kik voltak az ősei, hol és hogyan éltek, mivel foglalkoztak.

Amennyiben titeket is érdekelne ilyesmi írjatok nyugodtam, bárkinek segítek tanáccsal, tapasztalatcserével és persze akár kutatómunkával is.

Baráti üdvözlettel,

Alpár

Megtekintések: 610

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Tisztelt Alpár,

én Marosvásárhelyen élek, de anyai ágon Rugonfalváról /Udvarhelyszék/ származom. Nagyapámnak megvolt a címeres nemeslevele, de a szovjet csapatok "emlékül" magukkal vitték. Szeretnék egy másolatot kapni róla, de nem tudok a szakirodalomban eligazodni. Hol találhatnék egy ilyen másolatot? Nagyapám neve Kiss Károly, a dédnagyapámé pedig Kiss Elek. Református vallásuak voltak. Kb. ennyit tudok az ősökről. Édesanyám emlékezett arra, hogy a nemeslevél kutyabőrre volt írva. Megkérem tisztelettel arra, hogy ha módjában áll, segítsen.

Tisztelettel: V. CsL.

Kedves Alpár!

Szeretném önnel a kapcsolatot felvenni levélben, ha elfogadja a barátnak jelölést csak akkor válthatunk levelet,szeretnék a családfámmal kapcsolatban értekezni önnel.

Üdv    Gyula 

Kedves Alpár!

Már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy valahogy nyomára bukkanjak az édesapám felmenőinek, ha az lehetséges lenne valamilyen módon.

Ő ugyanis erdélyi volt, és úgy alakult az életünk, hogy én sohasem találkozhattam az ottani rokonaimmal.

Viszont nem szeretném nyilvános módon  megírni a részleteket.

Így, ha volna rá lehetőség, szeretném Önnel privát módon felvenni a kapcsolatot.

Elérhetőségem: qnzs@citromail.hu

Üdvözlettel, Zsuzsa

Kedves Alpár!

Már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy valahogy nyomára bukkanjak az édesapám felmenőinek, ha az lehetséges lenne valamilyen módon.

Ő ugyanis erdélyi volt, és úgy alakult az életünk, hogy én sohasem találkozhattam az ottani rokonaimmal.

Viszont nem szeretném nyilvános módon  megírni a részleteket.

Így, ha volna rá lehetőség, szeretném Önnel privát módon felvenni a kapcsolatot.

Elérhetőségem: qnzs@citromail.hu

Üdvözlettel, Zsuzsa

Kedves Alpár,

Valójában én csak 25% székely vagyok, nagyapám révén. De nagyon érdekelne ez a 25%!

Sajnos nem rendelkezek sok információval. Nagyapám neve Nemes Tibor. Kolozsvárott lakott amikor besorozták az Első Világháborúban, Galíciai fronton megsebesűlt es végül lábát vesztette. Úgy tudom Gyergyói volt a család. Édesanyám igen büszke volt hogy Nagyapám Lofő Székely volt, de őszintén nekem csak a leghalványabb fogalmam van hogy ez mit jelent. Lány korában Édesanyám nyarait Kolozsvári nagyannyával töltötte, aki úgy rémlik a Malom utcában élt, gondolom Nemes név alatt. Nagyapám miután hadirokkant lett nem tért vissza Erdélybe, Budapesten nősült (Brancsik Anna) és élt haláláig - miniszteri tanácsos, Népjóléti Minisztérium.

Ez az egész amit tudok, és érdekelne, mint mondtam, ez az én részben Székely származásom és a Nemes család háttere.

Mindenképen köszönettel, és tisztelettel,

Steven Galle

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek