Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

A megújuló energiaforrás olyan közeg, természeti jelenség, melyekből energia nyerhető ki, és amely akár naponta többször ismétlődően rendelkezésre áll, vagy jelentősebb emberi beavatkozás nélkül legfeljebb néhány éven belül újratermelődik.

A megújuló energiaforrások jelentősége, hogy használatuk összhangban van a fenntartható fejlődés alapelveivel, tehát alkalmazásuk nem rombolja a környezetet, ugyanakkor nem is fogják vissza az emberiség fejlődési lehetőségeit. Szemben a nem megújuló energiaforrások (kőszén, kőolaj, földgáz stb.) használatával, nem okoznak olyan halmozódó káros hatásokat mint az üvegházhatás, a levegőszennyezés, vagy a vízszennyezés.

A szél- és napenergia-technológiák alkalmazása lehetőséget ad arra is, hogy az ember saját maga állítsa elő az otthonában használt villamos energiájának, üzemanyagának és vizének egy részét, vagy akár az egészét. A fosszilis tüzelőanyagoktól való elhatárolódás különösen fontos, egyrészt a globális felmelegedés megállítása miatt, másrészt a közelgő olajhozam-csúcs fenyegetése miatt.

A legfontosabb megújuló energiaforrások:

(WIKIPÉDIA)

Megtekintések: 242

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Én úgy értelmezem, hogy fordítva van.
Mária jól értelmezted. Ennyire félreértehető volt amit írtam? Éppen az áram és gáz spórolása miatt akarjuk ezt beköttetni. Csak a nyári hónapoban gond, de (sajnos) ezek keveset tesznek ki egy évből. Arra is gondoltunk már ki valamit, de ennyire nem megyek elébe a dolognak.
Kedves Mária!
Örülök,hogy van ellenvélemény,de szeretném megismerni ezt a fűtési rendszert hogyan működik és mennyit fogyaszthat,mert ha gazdaságosabb mint a fa tüzelés vagy a gáz akkor vevő vagyok rá
Várom válaszodat
Magdi vagyok, kedves István.
A központi fűtés fával üzemel nálunk most, mert az olcsóbb. A melegvizet szolgáltató hőtárolós bojler is erről fog menni. Így nem fogyasztunk áramot csak nyáron lesz ez gond, amikor nem fűtünk. Még nem tudom az előnyöket, de majd mondom, ha beszereltük. Egyelőre ennyi a válaszom.
Kedves Magdika!
Tudom,hogy téged Nagy Magdolnának hívnak,de mivel Bálint Mária írta,hogy "Én úgy értelmezem, hogy fordítva van." ezért erre válaszoltam.Ezért volt a megszólításom is
Kedves Mária
Bocsánatot szeretnék kérni,ha valakit is megbántottam volna bejegyzésemmel
Igérem,amihez nem értek,nem szólok hozzá!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek