Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Egy igen érdekes ötrészes filmet làttam Magyarorszàg anyagi és szerkezeti tönkretételérôl , ahol valaki a nemesség ûjbôli létrehozàsàt javasolta a kivülrôl irànyitott belsô végromlàs megfékezésére , vajon ez igy hirtelen ôrültségnek hangzik-e , egy olyan réteg ujbôli felélesztése , megszületése amely a nemzet érdekeit korrupciôtôl mentesen , anyagi és életàldozat àràn is képviselné .
Itt természetesen nem dzsentrikre gondolok , hanem normàlis bàtor emberekre , kik érdemeiknek megfelelôen
emelkednének .
Vàrom bizonyàra érdekes hozzàszôlàsaitokat ,

Megtekintések: 948

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Kedves Uram! Hadd válaszoljak egy kis részlettel a saját írásomból..
"A nemesség kötelez. Először az ember lelkében, szívében nyilvánul meg, aztán cselekedeteiben, lásd ősapánk Filep György méltó örökségét, amit hűsége, hazaszeretete, vitézsége végett kapott, anno.
A főnemesnek kötelessége volt az alattvalóiról való gondoskodás, elég sok tekintetben. Hiszen tudatában volt a ténynek, hogy csakis együtt-egymásért, egymás által tudnak létezni. Az ember tisztelete, megbecsülése természetes volt. Akkoriban az anyaföld, a tiszta víz, az erdő, a természet kincsei jelentették az életét, a megélhetést. Taníttatta a tanulni akaró tehetséges gyermekeket, nemzetiségre való tekintet nélkül. (Diplomáik igazolják, például hány román tanult Budapesten.) A főnemes, amikor a haza veszélyben volt, a saját költségén felszerelve, ellátva, katonát adott a királynak. Ha embere nem volt, akkor tekintélyes pénzösszeggel támogatta a haza védelmét. Következésképpen, nemességét igazolva, egyértelmű, hogy a királytól megkapta az adómentességet is.
Addig, amíg valaki nem fogja fel ki is valójában, minek is született, nem tudja, hiszen képtelen felelősséget vállalni -akár embertársai irányába is-, szaladhat a sok anyagi javak után, akár az ősi hagyaték visszaszerzése kapcsán is… Mennyire méltó rá, hogy megkaphassa, azt, amit az ősök szereztek meg, vitézségük, hazaszeretetük, becsületük árán, az idő eldönti."
Kihangsúlyozom: én az ősi magyar genetikájú magyar nemességre gondoltam. Bizonyára vannak történelmi ismeretei, valamilyen szinten, hogy sok úr kapott nemességet, úgymond sok idegen kapott magyar nemességet és nevet is, hiszen tudniillik a királyi házasságok hozták egyrészt maguk után a betelepedett rokonok, stb embereit, s szokásaikat, (néha nem az etika és erkölcsiség emberi méltó szintjén.).. Aztán az elmúlt rendszer zsoldosai azon dolgoztak hogyan lehet lejárattatni, meggyűlöltetni az emberekkel a nemességet, akik csak kizsákmányolták őket. Azonban produktív fantáziával nem rendelkezvén csak reproduktívval, szimbolikus színük gyanánt a bordó színt vették át, ami eredetileg is főnemesi szín. Azt hiszem a többit már Ön is végig tudja gondolni....
Tisztelettel, Vadady F. Éva.
Köszönôm a vàlaszàt , mindezzel nagyon is egyetértek , hiszen én is nemesi csalàdbôl szàrmazom , Szamosfalvi , Paàl , Kohàry , Kézdipolyàni , Szentléleky , lehet hogy ezek a nevek önnek is mondanak valamit ..
Tökéletesen egyetértek vele , hogy a születés kötelez , bàr nyilvàn a szabad akarat mindenkinek a sajàtja .
Ugyanakkor hadd tegyek egy kis b mollt a dologhoz , mivel buddhista mûveltségem arra tanit , hogy a jo , a fejlôdés , vagy ugymond a megvilàgosodàs nem kivàltsàga senkinek , mindenkiben ott szunnyad az Isteni szikra több kevesebb takarô réteg alatt . Mintahogy minden àllandôan vàltozik a vilàgban , ûgy a nemesség sem lehet egy zàrt kaszt , emberek érdemeikkel fölemelkedhetnek , és vétkeikkel ki is zàrhatjàk magukat belôle .
A végsô értékeket most is az anyaföld és a viz jelentik , és a nemzetközi tôke , ( mely nemességgel eggyàltalàn nem rendelkezik természeténél fogva ) ezt készül most elrabolni Magyarorszàgon .
Ez csak megér egy kis mozgôsîtàst !
Ja igen még egy , a polgàri forradalommal nem felszabaditottàk a tàrsadalmat a nemesi uralom alôl ,
hanem a helyükbe léptek , annak értékrendszerének elsajàtitàsa nélkül , a kommunistàk ugyanigy tovàbb ...
Én is egyetértek Vadady Filep Éva unokahugom válaszával,
.Annyit még hozzátennék,hogy ez az osztály halódásának századában is képes volt hasonló elit emberpéldányok kinevelésére,habár a kétségbeesett túléléssel kellett küzdenie mégis emberségből,munkából becsületből megállta a helyét.Az 1949 -t követő időkben tagjai közül senki sem züllött el nem kallódot az emberiség perifériájára
Ezek után felteszem a kérdést vajon örültség a nemesség.ujbóli felélesztése?ha a polgári forradalommal
értékrendszer elsajátitása nélkül a helyükbe léptek.

Szekeres Filep Errzsébet
Zsóka kedves, köszönöm az erősítést...
Úgy van , ahogy mondod. Akinek van tartása az nem kallódik el...bármerről fúj is a szél...
...mert hozta otthonról azt a nevelést és szellemiséget, ami megtartotta bármilyen körülmények közepette.
Aki otthon, Erdélyben nem adta el a lelkét....az külföldön sem vásárolható meg....
Jut eszembe Wass Albert -től ..a kő marad...
Kérdésére valàszolva mondhatnànk hogy ez az egyetlen adekvàt vàlasz , fölvàltani ôket értéktelenségük elsajàtîtàsa nélkül
Kedves Albert, a mi águnk is közvetett és közvetlen rokonságban áll sok híres főnemessel...Most én nem untatnám ezzel, ha kíváncsi nézzen utána, van családi weblapunk...
Egyetértek Önnel az Isteni szikra ügyében...(A jelenlegi lakcímem is : Szikra...) Sok évvel ezelőtt kerestem a válaszokat a sok felmerülő kérdésemre...Anno sokat merengtem, sőt yogáztam is, mindig érdekelt a távol keleti kultúra. No meg tetszett a buddhista szemlélet is...most azt is tudom, honnan ered, ki is volt Buddha...
Ma már tudom ki vagyok és mi az utam. Magyarnak születtem.
Minden információt és választ meglehet találnia a magyar nyelvezetben, ősi kultúrában, mesékben, mitológiában, stb. Nagy kincs az, a mai világban magyarnak születni, főleg egy nagyon régi ősi családba.
A többi ágam úgyszintén nagyon régi. A genetikánk azért determinál, mert például a rokonaim hivatása és foglalkozása meghatározott, mert embersegítőek: gyógyászat: orvos, gyógyszerész, gyógypedagógus, szociális munkás, pedagógus, művészetek, igazságkeresők, stb...sorolhatnám.
További szép napot...

Akinek a fantáziája reproduktív, attól nem várható el hogy önállót alkosson....
Továbbá:
Írok, olvasok rovásul...fejleszti az intuitív készséget....amink van azt és meg is őrizzük.
Nekem sajnos az a furcsa stàtuszom hogy igy mondjuk , mindkét részrôl Erdélyi nemesi csalàdbôl szàrmazva , hogy kozmopolita vagyok . Festek , rajzolok , verset irok , bennem is bennem van az " ideg ". Sokban érzem a szàrmazàsom " erejét " , ennek ellenére , vagy éppen ezért a vilàgban prôbàlom ezt
megjeleniteni . Igaz hogy kevesen értékelik . Ehhez kell az önuralom .
Festményeimet az albertszamosfalvi.com cimen lehet megnézni . Sokat jàrok haza , de Erdélyben màr nagyon régen , 28 éve voltam . Szeretem a magyarokat , és prôbàlom mindig megértetni màsokkal ôket . Ez megy
Ne haragudjon,hogy eltérek a tárgytól,de a képzőművészet szerelmesse vagyok.Ledöbbentem a képei láttán /Gaza,Martirs,tableau pour guérir stb/Nagyon tetszenek a portréi:Anna ma filla treize ans,Csodálatos a Dédé ,Darek,peintre Polonais,autoportrait,és a témás Emma és Julika.Fantasztikus a replay,masque de reve de 1
Gratulálok,gratulálalok,

Szekeres f.E
Köszönöm szépen , igazàn köszönöm
Kedves Albert, itt az idő, hogy hazamenjen....
Hol született pontosan? Csak ha nem vagyok túl tolakodó...

Festményeihez gratulálok. Az Ön tehetsége, intuitív készsége, érzékenysége és ráadásul származása is determinálja Önt, stb.
Most nem akarok eldicsekedni a mi művészeinkkel...majd ők megteszik, ha eljön az ideje...
A mi családunkhoz tartozott Barabás Miklós például...a múltból. A mostani élők között is sok a tehetség...Kiállítások, stb...kül- és belföldön.
Üdv.
V.Éva.
Kedves Éva. Nemesnek lenni nem csak életmód .kötelezettség is.
Eltérve a rémától , a Vadady névre utalóan es a Filep is . Ugyanis a nyárádmenti Vadad szulőfalum , Ha tud valamit erről irjon . Köszönöm Szakács Endre
Kedves Endre! Hogyha van iwiw elérhetősége, beírja: Vadady Éva, talál fotót Vadad-ról.
Immár néhány éve összefut a nagy család, és oda is kimentünk...a gyökerekhez...Jó volt inni a hideg , tiszta kút vízéből....
A falu fekvése kissé izolált...ami nem baj. A lakosság 98%-a magyar. Állítólag az egyik egyház felvásárolt némi ingatlant a környéken. Amikor arra jártunk még föld út volt, de már kezdődtek holmi munkálatok...
Egyelőre ennyiit tudok így hirtelenjében.
Üdv.
V.Éva.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek