Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Várok-várunk mindenféle receptet! Ha történet is van hozzá, azt is kérjük :)
Segítsünk egymásnak, ki mit főzött ma, mit fog sütni holnap !? Hiszem, hogy sokat tanulhatunk Egymástól!

Megtekintések: 4559

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

...loptam....köszi....ez tényleg  '' izgalmas ''.....

Föltettem újra a zsemlemorzsás diótorta receptjét

Tekintettel arra, hogy bajai vagyok ezért halászlét főzök mint minden évben. Olvasok én különféle recepteket a halászlére, de

én a bajaira és a bajai receptre esküszöm. Semmi más nem kell hozzá, mint fejenként fél kiló hal, kilónként egy nagy fej hagyma nagyon apróra vágva, egy púpozott evőkanál paprika. Amikor a halat megtisztítom, utána már nem érhet hozzá víz csak a bográcsban amiben főzöm. Én órákkal a főzés megkezdése előtt lesózom a halat és az összevágott hagymát is rá szórom, így a halhús sokkal jobb  ízű lesz. Ízfokozóként teszek bele 1-2 gerezd fokhagymát, egy kis paradicsomot (Nem paradicsomlevest főzök) néhány erős un. macska p......e paprikát. Egyszerre teszek bele mindent a bográcsba, 1 kiló halhoz 1.2 liter vizet öntök, a forrás beindulásakor szórom bele a paprikát és kb.35-40 percig főzöm. Itt baján válóok lenne, ha nem frissen gyúrt gyufatésztával lenne tálalva a LÉ. Minden kedves barátomnak Áldott Békés Meghitt Kegyelemben Gazdag Karácsonyt kívánok. Kívánom, hogy minden j ember egy nagyon boldog, sikerekben gazdag Új Évre ébredjen. Tisztelettel és szeretettel: Budai Mihály Baja városából.

Köszönöm a finom recepteket a piritott teszta leves nagyszerü recept biztos ki probalom mert en meg soha nem föztem.

Gyerekkoromban ettem utoljara:Köszönöm szepen.

Most nagyon sokat tanultam van olyan recept amit meg soha nem ettem.Szeretek mindent receptet meg probalok el kesziteni.Kivanok mindenkinek kellemes sikeres fözest a karacsonyi menü elkeszitesehez.

Erdélyi grízgaluska leves

Hozzávalók: 25 dkg sertéshús, 50 dkg zöldség vegyesen (sárgarépa, gyökér, zeller, petrezselyem), 1 fej vöröshagyma, 1 ek tyúkzsír (vagy kacsazsír), só, bors, ételízesítő
A gírzgaluskához: 1 tojás, 6 dkg gríz, csipet só, és késhegynyi szódabikarbóna

 

Erdélyi gulyásleves grízgaluskával recept

A húst apró kockákra vágjuk, megsózzuk, és vizzel feleresztjük főni.
A  leveszöldséget apróra vágjuk, és zsirban megdinszteljük.
Mikor a hús félig megfőtt,hozzáadjuk a megdinsztelt zöldségeket, és egy kisebb fej hagymát.
Kb. 30 percet együtt főzzük, ízesitjük sóval, borssal, esetleg ételízesítővel.                        
Végül kiskanállal beleszaggatjuk a grizgaluskát a fővő levesbe.                                                
5 percnyi főzés után kész a leves.
Grízgaluska: A tojásfehérjéből kemény habot verünk, beleadjuk a sárgáját, sót, szódabikarbónát, és a grizt.
A galuskatésztát 5 percig érdemes pihentetni, mielőtt a levesbe szaggatnánk.


 


 

Ízőrzők -  

(A település nevére kattintva olvashatja a recepteket)

Erdelytol tavol, megprobaltam nagymamam, edesanyam, angyok, nenjek,  baratnok receptjeit egybe gyujteni, hogy gyermekeimnek legyen hova vissza vissza terni. Az idok folyaman ez a cel kiszelesedett es most mar szinte nemzetkozive valt a blogom. Magyar, roman, angol nyelven irt recepteket tartalmaz. Majdnem mindeniket kiprobaltuk. Nagyon szivesen megosztom oket. Ugyanakkor orommel fogadok uj, meg nem meglevo recepteket. 

Ez a cim:

http://hajnalszakacskonyve.blogspot.com/

Jo etvagyat kivanok mindenkinek

Hajnal Molnar-Szakacs

Vendégségben gyakran szóba kerül a köménymagos pálinka. Mindenki kóstolta már, de senki nem tudja, hogy készül. Találtam nem is egy receptet, de mind jó sok cukorral írja, ami voltaképpen inkább likőr. Amire én emlékszem, az nem volt édes, csak aromás. Ha valaki tudja, hogy kell csinálni, megköszönném.

   A köményes pálinkát nálunk is szeretik a családban. 

   Én egy csésze cukrot 2 kanál köménymagot,( nagy kanál,lehet 3 is) egy kicsit megpiritom amig a cukor kezd

   karamelázodni,utána feltöltöm 1 liter vizzel és miután felfort hagyom kihülni.Ezt a szirupot töltöm a 1/2 liter

   szeszhez,ha tul édes lehet még vegyiteni vizzel és esetleg szeszel is(izlés szerit)

                                                                                           Üdv,  M.Etelka 

Köszönöm Etelka!

Az igazi tiramisuhoz nem tejfòl hanem mascarponeszùkseges keszen lehet a supermercatoba kapni

Az igazi titamisu 4 tojas sargaja a feherjet felverni 150 gr porcukorrales òssze vegyited a mascarponeval lassan egy fakanallal es ez a krem amit òssze raksz a piskotaval aztan behinted kakaoval .Jo etvagyat

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek