Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8788

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

"Mondjon nemet bátran a többletfeladatokra, szabaduljon meg negatív gondolataitól és tartson fenn jó emberi kapcsolatokat!"
A fenti mondaton jót mulattam!!!

Kedves Erzsébet!

Alkalmassági vizsga alkalmával a vérnyomásomat magasnak találták(145/90).

Azóta a napi 2 kávét elhagytam ,még többször mérték és csak egyszer volt magas (150/90).

Kérdésem az lenne,hogy hosszabb távon elég-e a 2 kávé elhagyása ahhoz hogy ne legyen magas a vérnyomásom,vagy valami mást is csinálni kellene?(nem szeretnék gyógyszert szedni,mert szerintem ártalmas és talán még nem muszáj).Esetleg az étkezésen változtatni valahogyan?

A pulzusom jó volt, 67 és 90 között.

Kedves Tamás! Úgy látszik, ezentúl magas akar lenni. Eleinte csak időnként magas.

 Az egyik kávé elhagyása és a fokozatosság betartása fontos lenne. 

Kedves Erzsébet!   Köszönöm szépen a gyors választ.Én nem szeretném,hogy magas legyen,keresem a megoldást,hogy tudom elérni,hogy ne legyen magas.Már nem kávézom egyáltalán és nem is hiányzik.Próbálok többet mozogni. Az étkezést,hogy lehetne (kellene) megváltoztani ennek érdekében (mostanáig sem tettem fűszert semmibe,csak az volt benne az ételekben amit belefőztek)?  

Kedves Tamás! A tegnap fejeztem be és vittem fel a kissé "hosszúra" sikeredett szöveget a magas vérnyomásról.Hát nem is olyan egyszerű és könnyű a magas vérnyomás kezelése, nem lehet"csak" élelmiszerrel befolyásolni (és a gyógyszereket minden esetben elhagyni). Sokkal összetettebb.

Mindenkinek azt szoktam mondani, hogy vegyen vérnyomásmérőt otthoni használatra. Használd heti 1 -szer és írd be a naplódba. 

A fokozatosság betartására azért lenne szükség, mert szervezetünk hamar hozzászokik az új stimulusokhoz az élet minden területén, tehát ezen is. Miután az életmódot átalakítottuk, ha újra magas lesz, jöhet a az alternatív medicina többi ágai is: a gyógynövénykúra, vagy a presszópunktúra, homeopátia, akópunktúra...(a házi orvossal egyeztetve).

 

most látom,köszönöm szépen,minden jót kívánok!!

 Kedves Erzsébet!
-Vérvételem eredményében a húgysav 390 mikro-mol / L ,kicsi magasabb a 110-340 Referenciához képest.
-A háziorvosom 300 mg Milurit tablettát írt elő,azt mondta,kb. 5 hónapig kell majd szedni (sok húst eszem).
-Mivel csak ilyen kis mértékben nagyobb az előírtnál ,érdemes-e szedni a Miluritot,vagy étrend változtatásával el lehet érni ugyanazt az eredményt?
 Ha igen,akkor hogyan változtani az étrendet? Mit enni és mit nem(vagy csak nagyon keveset)?

-A lábam és a derekan szokott fájni más-más helyeken ,olyan szúró fájdalom,ha rálépek olyan mintha összecsuklanék.
 Ez összefüggésben lehet a magasabb húgysavval?
-Várom válaszod,minden jót kívánok:
Tamás

Próbáld meg. Én a helyedben abbahagynám a húsevést. Helyette most zöldséget  és gyümölcsöt lehet

enni. Nem olyan magas az a húgysav, tény az hogy a felső határa.

Azt nem tudom hogy kapcsolata van a fájdalmadnak a magas húgysavhoz, más szokott lenni a tünet.

köszönöm szépen a gyors választ.

hús evést lecsökkentettem majdnem teljesen,Miluritot szedem és ca v. Mg pezsgőtablettát,mintha javult volna a fájdalom.

úgy tünik ,jó ez a Milurit (mostanában Ca és Mg pezsgőtablettát se nagyon ittam),a helyzet javul

Kedves Doktornő!

Azért írok, mert bevallom hősiesen és őszintén, félek a nemsokára bekövetkező műtétemtől.

- A műtét nőgyógyászati, a méhemet fogják eltávolítani - legjobb tudomásom szerint laparoszkópos műtéttel.

Ezidáig nem tudtak műteni, mert elég nagy fokú vérszegénység alakult ki nálam a nőgyógyászati problémám miatt, de a Norcolut több hónapos szedése alatt már itt-ott jelentkeznek újabb problémák, tünetek, ezért ezt szeretném mielőbb abbahagyni. Az indok, amiért a műtét javasolva lett megoldásként: Nagyobb tömött méh- Uterus mérete 7,8x4,7 mm, endometrium 14 mm hátsó falban 3,8x2,7 cm-es intramuralis myomagöb.

HDG: HYPERPLASIA GLANDULARIS SIMPLEX ENDOMETRII ATYPIA NÉLKÜL

Jó lett volna valami természetes módszer, hogy megmeneküljek a műtéttől, egy természetgyógyásznál voltam, aki szerint ilyen módszerrel hosszabb idő kellene a gyógyuláshoz, nem tudom mit tegyek, a műtét már javasolt csak még a napját kell lefixálni.. 

Esetleg lenne valami javaslata? Előre is köszönöm, ha foglalkozik kérésemmel.

Üdvözlettel: Enikő

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek