Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8788

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Kedves doktornő! Köszönöm hogy válaszolt levelemre.  Sütit azt ritkán fehér kenyér az napi 1 max 2 szelet, szerintem nem a kenyér színe a lényeg mert manapság a barna kenyeret színezővel készítik onnan tudom mert saját magam sütöm a kenyeret ! Ezt a receptet ki fogom próbálni csak azt nem tudom kel vizet is önteni hozzá?? 

 

Kedves Márton Árpád! Amíg fehér lisztből, cukorból eszik valamit is, nem hiszem el, hogy fogyókúrázni akar (mindegy hogy barnítják vagy sem).

Kedves Gálffy Mária! 1-2 -szer naponta 1-2 dl -t,  természetesen addig amíg hatást nem ér el.

(Ahol nem írok mennyiséget,ott a másik után lehet igazodni).

A múltkor tényleg nem jött át. Nem szoktad leellenőrizni?

                            Diétás ételek fogyókúrázóknak

Mit fogyasztunk, amikor fogyókúrára szánjuk magunkat? Milyen élelmiszerek az egészséges étkezés alapjai és mennyit fogyaszthatunk belőlük? Íme 7 táplálék, amely a diétánk alapját képezheti valamint egyheti mintaétrend.

Tojás

Az egyik legértékesebb fehérje. Sok benne az A – és a D vitamin, valamint a vas. Egy tojás 70 kalória, napi két tojás beleilleszthető a diétába.

Tej

A-, D- és B vitamint tartalmaz. Egy dl tej kalóriaértéke 60, naponta 3dl több nem ajánlatos. (beleszámítva a joghurtot, kefirt és aludttejet is.) Vajat, tejfölt és tejszínt csak ízesítésre használjunk.

Túró

Igen értékes fehérje. 10dkg fehér zsíros tehéntúró 140 kalória, a kőrözött alig több, laktató és az étrendet változatossá teszi.

Sajtok

Csak sovány sajtok jöhetnek számításba, az ömlesztett sajtok tilosak.

Húsok

Csak sovány hús, szárnyas és a hal fogyasztható. Viszonylag kevés kalóriát tartalmaz a gépsonka, a sonka szalámi, a virsli és parizer (10dkg 160 és 250 kalória között). A többi húsipari termék zsíros, kalóriatartalmuk 450 és 520 között van.

Gyümölcsök és zöldségek

Vitamin és ásványi anyag tartalmuknál fogva a nyers gyümölcsök és zöldségek, a főzelékek mellett a laktató mégis kalóriaszegény diéta alapjai. Napi 20-40 dkg fogyasztható belőlük. (A szőlő és a banán kivételével). A gyümölcs ivólé, pép, turmix, gyümölcssaláta igen előnyös.A fogyókúrába időnként egy-egy gyümölcsnap is beiktatható, ilyenkor néhány szem szőlő és egy fél banán is fogyasztható a korlátlan mennyiségű egyéb gyümölcshöz.

Burgonya

Két kisebb darab fogyasztható a napi diétában. 10 dkg 90 kalóriát tartalmaz. (Hozzávetőlegesen 1 dl bor 85 kalória. Az energiaszegény diétából iktassuk ki az alkoholos italokat.) A megfelelő alapdiéta biztosítja az egyenletes és folyamatos fogyást a szervezet túlzott igénybevétele nélkül.

Napi közel 1000 kalóriatartalmú étlappélda – egy hétre:

 

1. nap

Reggeli:

2 dl natúr gyümölcslé, 3-4 szelet gépsonka, fél kifli.

Tízórai:

1 főtt tojás és egy alma.

Ebéd:

Töltött paprika

Uzsonna:

Kefir

Vacsora:

Grill csirke, céklasaláta, 2 dl citromos víz

 

2. nap

Reggeli:

1 pohár tej, 3-4 szelet felvágott, fél kifli, 10 dkg paradicsom vagy retek

Tízórai:

Egy kockasajt, egy alma

Ebéd:

1 tányér húsleves, főtt marhahús sóskamártással

Uzsonna:

Joghurt

Vacsora:

Kőrözött, fél kifli, egy alma

 

3. nap

Reggeli:

Egy pohár narancslé és egy lágy tojás, fél kifli pirítva

Tízórai:

1-2 szelet trappista sajt és egy alma

Ebéd:

Zöldség leves, 1 palacsinta

Uzsonna:

Kefir

Vacsora:

Csirke roston, zöldségköret

 

4. nap

Reggeli:

Tejeskávé, csirke vagy pulykamell szalámi, retek vagy uborka

Tízórai:

Egy alma

Ebéd:

Zöldbableves, párolt sárgarépa, roston csirkemell

Uzsonna:

Tojássaláta,

Vacsora:

Túró, pirított kenyér és tea

 

5. nap

Reggeli:

2 dl cékla vagy répalé, sajt, alma

Tízórai:

3-4 szelet párizsi, kifli

Ebéd:

Grillcsirke, párolt zöldborsó

Uzsonna:

Gyümölcs

Vacsora:

Svédgomba

 

6. nap

Reggeli:

1 pohár tej, 3-4 szelet csirkemell sonka, retek vagy uborka zsemle

Tízórai:

Körte

Ebéd:

Párolt marhaszelet főzelékkel

Uzsonna:

Joghurt

Vacsora:

1 virsli zsemlével

 

7. nap

Reggeli:

Kefir, gépsonka, fél kifli

Tízórai:

Ementáli sajt és pár szem szilva vagy alma

Ebéd:

Párolt vagy grill csirkemell, főtt karfiollal

Uzsonna:

3 szelet párizsi és alma

Vacsora:

Főt hús, paradicsommártással

 

 

 

                  BEINDITJA AZ EMÉSZTÉST, ÉGETI A ZSIRT.

Szakemberek szerint a túlsúly kialakulásának egyik oka a lassú emésztés. A sok, előre elkészített élelmiszerek fogyasztása miatt az emésztőrendszer idővel ellustul, ezért a hónapok, évek teltével egyesek egyre kerekebbek lesznek. Egy kis mozgás, és a bélrendszer megdolgoztatása csodákat tehet. Íme, a megoldás, csak ezt a finom levet kell elkészíteni.

A most következő recept hasonlít az úgynevezett Sassy fogyasztó vízre, de ez is egy nagyon remek ital, hiszen amellett, hogy segít a fogyásban, még frissítő hatása is van.–  egy marék friss menta
egy narancs, de citrom, vagy grapefruit is megteszi
1 liter, forrásban lévő víz
– 5 zöldtea filter

Elkészítés: Egy teás bögrébe tegyük bele az öt zöldtea tasakot, majd öntsünk rá egy liter, forrásban lévő vizet. Hagyjuk állni 3 percet, majd vegyük ki a zacskócskákat és hagyjuk kihűlni a teát. Időközben hámozzuk meg a narancsot, és vágjuk kis kockákra. A lefőzött teát tegyük egy nagyobb üvegkancsóba, szórjuk bele a mentaleveleket, és a narancs kockákat. Hagyjuk állni egész éjszakán át, hogy a hozzávalók összeérjenek. Reggel szűrjük le, majd naponta három alkalommal igyunk a finomságból. Hét nap elteltével máris kevesebbet fog  mutatni a mérleg nyelve.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek