Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Hiszem, hogy nem csak a bolti csokitojásról és a locsolópénzről szól a Húsvét! Igenis nagy hagyománya van a tojásfestésnek, díszítésnek. Kezdve onnan, hogy jól megmossuk a a tojásokat. Nehogy zsírfolt maradjon rajta. Aztán főzzük, sok-sok percig. Vagy éppen a kifújt tojást díszítjük.

 

Lányok, Asszonyok!

 

Ugye festünk még tojást? Netán előkerül a viasz és az íróka is? Esetleg egyéb más technikák, talán fényképekkel...

 

Mutassuk meg a világnak, hogy mit is tudunk Mi, Erdélyi magyarok a világban!!!

Megtekintések: 1868

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

En a piros tojast ugy festem hogy szedek iboja lapit es viragot es najlanyharisnyaba fogom jol szorosan es osze kotom es bele teszema fovo festekbe nagyon szep
Nahat, Magdika! Ezek a kek tojasok mesebeliek, te keszitetted? ezek a narancsszinuek feherrel is nagyon tettszenek!

Kedves Hajni!

Sajnos nem én készítettem. Kékfestős és karcolt tojások ezek, ajándékba kaptam. A narancssárga pedig fa tojás, (bolti) de szép színes. :)

Akkor is szepek!

 

Igen, őseink hagyományát ápolnunk, tovább kell adnunk minden szinten. Ez a mindenkori generáció kötelessége. A kézdivásárhelyi Hobbi Cserebere Klubba ápr 15 én d.e filctollas tojásfestés, d.u meg a hagyományos tojás írást tanultuk és gyakoroltuk két önzetlen hagyományörző tojásíró Volloncs Mária és Szabó Judit oktatása réven, három csoport kis diák egyrésze most ismerkedett az írókával, mások meg az elmult évek tapasztalatai által bűvölték a tojásokat. Sokaknak itt tanítottuk meg, hogy a nyers tojást egy tű hegyni parányi lyukon miképpen lehet eltávolítani, majd következett a tojás írás, mindenki szabadon választott az előre elkészitett közel 200 minta közü. Végül a festés következett, majd a viasz eltávolítása és a tojás pucolása, fényesítése. Többen, boldogabban és gazdagabban mentek haza a szépen meg írt tojások társaságába. Jövőre a tojás patkolást tervezem. Kívánok minden olvasónak, kellemes húsvéti ünnepeket!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek