Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 Sziasztok.

Uj vagyok ezen a forumon, es orulok hogy idejutottam.

 Az utolso idoben, erost sokszor a fejemben van a problema, szeretnek magyarorszagon elni, magyarok kozott. Itten Erdelyben a magyarsagnak semmi eselye, a kozeljovoben egeszen aszimilalni fognak, es ez erost zavarna. Nem ez a magyar nep sorsa ! Legalabb is nem ez kellene legyen. Az eltelt 95-ev miota az anyaorszag lemondott rollunk, erost foldhoz gyurta az Erdelyi magyarsagot. A remenyeink hogy valaha viszakerulne szulohelyunk az anyaorszaghoz mar egeszen elveszett, es nem is tudom mihez kezdene az anyaorszag egy olyan terulettel amit nagy resze mar nem magyarok lakjak.

 Terjek a beszelgetes cimehez.

Erdemes-e egy erdelyi magyar csaladnak az Anyaorszagban koltozni, lenne-e munkalehetoseg, lehetne-e egy csaladnak az eletet egeszen elorol kezdeni ? Ha igen, akkor melyik az az orszagresze, ahol a munkalehetosegek nagyobbak, hol lehet elerheto hazat es foldet vasarolni ?

Itten egy 8 eves uj hazam van, egeszen berendezve, maskeppen mondva, ha atkoltoznek, nem jonnek ures kezzel, eleg jo helyt van a hazam es eleg jo arban eladhatnam itten amivel hazat vasaroljak az anyaorszagban. Szoval nem a lakas lenne a problema, hanem a munkahelyek, a csalad 2 felnott tagjanak, az iskola a gyereknek nem hiszem problema lenne a kiskoru gyerekunknek.

 Milyen a munkalehetoseg es menyit lehet honaponkent keresni kulombozo munkahelyeken.

Koszonok minden ertelmes valaszt !

Kerem keruljenek azok valaszonli akik majd leromanoznak stb...

Az erdelyi magyarok ugy is eleg rosz helyzetben vagyunk, itten lemagyaroznak es Mongoliaban kuldenek, es sok Magyar forumon/blog-on, latom hogy az Erdelyieket leromanozzak. Szoval az ilyen szemelyeket kerem ne valaszoljanak. Koszonom !

Megtekintések: 1437

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

 Koszonom !

Szerintem egyáltalán nem veszett el. S ez a kérdés nem a románok többségében dől el, hanem bennünk.

Azért merek megszólalni, mert veterán vagyok... Úgy 30 évvel ezelőtt "tántorogtam ki" nyilvánvalóan az üldöztetés elől! Elegem volt az államvédelem sanyargatásából és hátrahagytam házat, autót stb. Nem volt kérdés, hogy megéri, vagy nem éri meg, csak egy lebegett előttünk: el innen!  Egy volt osztálytársamat, egy szomszédomat tették el láb alól, két évfolyamtársam halt meg gyanús körülmények között... Tudtam, hogy érdemben nem fogok egüttműködni a "szervekkel", de a számat sem fogom mindig befogni és ennek előbb- utóbb rossz következménye lesz.

Igaz, hogy nem fogadtak tárt karokkal, de erre azt mondtuk: senki sem hívott! Igaz, már a Népköztársaság is kvótákat alkalmazott: kb. annyi embert engedett be, ahányan elhagyták az Anyaországot. A hatóságok tisztában voltak azzal, hogy fiatal, dolgozni akaró emberek érkeznek /miközben az idősek otthon maradnak- teszem hozzá.../. Nem könnyű a beilleszkedés, néha nem is lehetséges. Számolni kell azzal, hogy a rosszabb állásokat és jövedelmeket "ajánlják fel". Ráadásul egy urambátyám társadalomban az számít, ki kinek milyen rokona stb. és itt nyilván eleve hátrányban vagyunk. Persze le is románoztak- ami tényleg az elkövetőt minősíti- , de azt kell tudni, hogy a törésvonal a nemzetben gondolkodók és a főleg balliberális nemzetellenesek között van. Általában az, aki szereti a nemzetét, az az erdélyiekkel és általában a "határon túliakkal" is szimpatizál.

Most persze más a helyzet. Több a felvilágosult ember, át lehet hozni javakat /pénzt stb./. Nyagyon számít a jó foglalkozás, mert persze egy alacsony jövedelemből itt nem lehet megélni, pláne gyarapodni. A mérlegelésnél azt is figyelembe kell venni, hogy az ember nagy lelki nyomásnak teszi ki magát azzal, hogy kitépi magát régi, megszokott környezetéből és egy új környezetbe kerül, amely nem feltétlenül jóindulatú... Tehát: mérlegelni kell. Előnyben van az, akinek itt van valami támpontja.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek