Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Azért hoztam létre ezt a témát, hogy osszuk meg egymás tapasztalatait gombászás ügyben. Remélem, az alkalmi- vagy kezdő gombászok mellett, öreg gombászok is csatlakoznak, és kialakul majd egy olyan nagy tapasztalattal rendelkező kör, amely bármikor tud segíteni, ha kérdésed lenne. Ha pedig gombát találsz és bizonytalan vagy, fényképezd le és tedd fel ide. Az a jó, ha részletgazdag a kép és jól látszik a kalap, a lemezek, a tönk és a tönk alsó (gyökeres) része.

Aki ismeri, nem árt, ha zárójelbe a gomba latin nevét is beírja, mert ez segít az interneten a bővebb infók keresésében, ugyanis a magyar nevek tájegységenként nagyon változatosak lehetnek egy-egy gombafajra.

Azt viszont ne feledd: csak akkor egyél szabadban szedett gombát, ha 100%-ban biztos vagy abban, hogy ehető, vagy, ha gombaszakértő megvizsgálta.

Szóval jöhetnek ide gombás receptek, vicces történetek, régi vagy új fényképek gombákról, tulajdonképpen minden ami gomba.

Megtekintések: 6555

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Igen, köszönöm Magdi, a VISSZA gombbal kell manipulálni, amire valahogy nem jöttem rá magamtól na, a fenébe bele, ekkora ökröt! Csaba kilépett innen ebből a társaságból, ahogy a profiljánál írja, nem tudom miért, valószínű azért hogy ne kelljen megnézni az általam talált ritka nagy (6,55 kg) és fajú gombát, hogy nehogy agyvérzést kapjon az irigységtől. Kézcsókom Magdinak, meg kell nézzem közelebbről is!!! Sanyi. (Megnéztem na, csak kicsi a kép!)
Ki a kicsit nem becsüli... Nem elég, hogy a gomba ilyen óriás?
Üdvözlettel
Magdi
Hát gombából ez tényleg nagy, de a nőkből viszont a kicsiket szeretem, annak ellenére, hogy magam elég nagy ló ( kínai horoszkóp) vagyok, és igencsak becsülöm a kicsiket. Minden közeli női merősömet a kicsikből választottam eddig, könnyebb őket ölbe venni! Na!!! Én viszont a képre gondoltam, és így sült ki, hogy Magdi is kicsi. Tehát, nálam befutó!!
Csókolom a kezét, Sándor.-

Köszönöm! Alig telt el egy év s én már is jelentkezem. Ez az Ágastapló gombagrofola frondosa...soha még nem láttam élőben. Milyen magasságban és milyen fák körül lehet találni? Azt látom, hogy lomblevelű...

A szarvasgomba gyűjtése nehézkesebb, mint a kalapos gombáké. Lehet, megérné szarvasgombával foglalkozni, de egy természetet kedvelő ember számára inkább megfelel a klasszikus gombagyűjtés, jó kikapcsolódási lehetőség a mindennapok gondjaiból és sok élménnyel jár.
Nagyon jól esik a gombákról olvasni, képeket nézni.Egyik kedvenc hobim a gombászás.Nyáron fent élünk a Maros folyása, Hévízhez közeleső Fekete Gödén - Neagra. Mivel a Maros a vízválasztó a Kelemen havasok és a Görgényi havasok között, volt alkalmam mindkét oldalt bejárni.Nem föltétlenül gombászni, hanem kirándulni és menet-jövet gombászni, fényképezni, gyönyörködni a természetben.Most egy képet szeretnék küldeni az október közepén készült, Görgényi oldalon talált szürke tölcsér gomba telepről.Ezt a gombát nagyon szeretjük, mert akár leforrázva fagyaszthatjuk is télire.Mint még nagyon sok gomba, nyersen mérgező, de 2o perc főzés után, kitűnő aromás gombát ehetünk. Én a lefagyasztáshoz úgy készítem elő, hogy megfelelő tisztítás-mosás után lesózóm annyira, amennyire szükséges az elkészítendő ételhez, majd a saját levében főzőm 2o percig, majd a saját levét is gombástól lefagyasztom. Ennek a gombának az az előnye, hogy az állaga, kifagyasztás után is megmarad, míg a róka gombáé kiszárad, kemény lesz és 1-2 hónap fagyasztás után az aromájából is sokat veszít.A rókagombát ott helyben kel elkészíteni és fogyasztani, úgy az igazi.

Hát a képbe került egy pár rizike - fenyő alja, meg egy kékpokálós gomba, meg változékony tinoru is, elnézést.
Hááát, én ezt nem találom rizikének... különben fenyőalja gombának hívják a székelyek... sajnálom, hogy Kálmán Csaba elment tőlünk, remélem hagyott hozzáértő utódot maga után.Nagyon jól esett ide járni .....Olyan szép , értelmes válaszokat adott a kérdéseinkre.Utólag köszönöm a sok mindenkinek adott válaszát, rengeteget tanultam tőle...remélem nem kapott gombamérgezést, s még be fog nézni a forumjába.
Nagyon szépek Krempels László felvételei , gyönyörű a téli fülőke, de a laskagomba meg a pisztric is. A rizikének vélt gomba az ugyancsak jó képről felismerhető: sereges tölcsérgomba. Legalább olyan finom, mint a rizike. Gyűjtése mindenképpen ajánlott.

Ferenc hol láttad a Krempels László felvételeit? El vannak tűnve...

Krempels László kérdésére válasz: Csillaggombát talált, ha nem tévedek, közönséges csillaggomba.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek