Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Ez a fórum azért jött létre, hogy legyen lehetőségetek azokat a természetes gyógymódokat

leírni, amit használtatok a saját környezetekben. Vagy használtak mások.

Nyilván természetes szerekkel. Ahogy leírtátok már korábban, más helyeken.

Megtekintések: 1141

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

az egesre a reszelt krumpli nagyon jo

Én is a mézet használom égésre,Budapesten aLehel piacon van egy Géza bácsi Ő árulja a legjobb mézet ,

Fogfájásra  is  jó  a méz  őrölt fahéjjal  bekeverve .Krumpli szeletet a szememre tettem ha begyulladt ( középiskolásként  hegesztettünk )

 

 Öreg falusi kovácstól tanultam, és többször ki is próbáltam: ha megég a bőr, azonnal bármilyen olajjal bekenni és odatartani a meleghez, tűzhöz, amit csak elbír a bőr. Pár perc erős melegítés után elvehető és az égésnek nincs nyoma. nem hólyagosodik, nem fáj. Különös, de jó módszer. Magam is kovácsolok, többször már alkalmaztam.

Filep Mária válasza 2011

- A magas vérnyomás gyógyszere mindenek előtt a sok mozgás, a fehér fagyöngy hideg ázata,

  fokhagyma készítmények, és a karkadé, más néven hibiszkusz tea.

 

Olvastam valamikor, hogy a propolisz valamilyen formában hatasos a fogfájásra.
Kérem válaszoljon, milyen formában lehet használni. Köszönöm.

A fogfájásra több szert ismerek, hogy hatásos: a tömjén, a szegfűszeg,a fahéjas méz.

Mindegyiket helyileg kell használni, a lyukas fogba. Általában addig amíg a panasz van.

Szabó Jolán válasza. Dátum: November 12, 2011 Idő: 1:16am


Fogfájásra  is  jó  a méz  őrölt fahéjjal  bekeverve .

Így fogytam le 40 kg-t erőfeszítés nélkül!”

“Mindig is küzdöttem a súlyommal, vagy nagyon hamar elhíztam, vagy nagyon hamar lefogytam. Soha nem mondhattam, hogy átlagos vagyok. Kipróbáltam számos fogyókúrás eszközt és diétát, de amint abbahagytam, azonnal visszaszaladtak a kilók. Akkor döntöttem úgy, hogy valami más után nézek, mert biztos van más megoldás is. Tudtam, hogy bármilyen csodaszerre is lelek, az nem jelenti majd azt, hogy onnantól kezdve elhanyagolhatom magam és ehetek amit csak szeretnék. Nem, hiszen a mozgás és a tudatos táplálkozás az egészségemet is szolgálja. Egy olyan megoldást kerestem, amit minden nap tudnék alkalmazni úgy, hogy ne jelentsen jelentősebb áldozatot.Az alábbiakban elárulom a “titkom”, vagyis azt, hogy hogy segített nekem egyetlen ital abban, hogy a fogyás után megőrizzem súlyomat,és a leadott kilók ne jöjjenek vissza.

Amire szükség lesz:

  • 1/2 citrom
  • friss, szeletelt gyömbér
  • meleg víz
  • 1/2 teáskanál fehér bors

Egyszerű az elkészítés, hiszen minden hozzávalót egy üvegbe kell tenni, amit forró vízzel fel kell önteni, és amikor a víz meleg, de még nem langyos, tehát ihatóvá válik, el kell fogyasztani napi 3 alkalommal. Én reggel elkészítettem az adagokat, és magammal vittem a munkahelyemre, ami azért volt jó, mert végre munka közben is érezhettem azt, hogy kontrollban van a súlyom, és teszek azért, hogy lefogyjak. 8 hónapon keresztül minden nap 3 alkalommal elvégeztem ezt a kúrát, majd amikor a mérlegre álltam, már 40 kilóval kevesebbet mutatott. A kollégáim és ismerőseim mind azt hitték betegre tornázom magam munka után, pedig nem! Természetesen nem hanyagoltam el a testmozgást. Ha időm engedte lementem a közeli parkba sétálni, tv nézés közben lábemeléseket végeztem, szóval nem hagytam ellustulni a testem, ami fontos, ugyanis az izmok így kaptak külső impulzust, a belső fogyásomról pedig az ital gondoskodott. Bátran ajánlom mindenkinek, akinek szűkösek a lehetőségek a fogyókúrához, és nem szeretnének hamar visszahízni a fogyás után.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek