Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Elfogadták a kettős állampolgárságot. Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen érzései vannak ezzel kapcsolatban. Egy kérésem lenne, ezen a fórumon ne menjünk le a pártpolitizálás szintjére. Csak a belső érzések, érzelmek érdekelnek ezzel a témával kapcsolatban. Mit érzel ?

Megtekintések: 1017

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

"Aki vegyes házasságban él az már nem is magyar." Nahat - kedves Daniel - ez a megjegyzese verig sertette a magyar onerzetemet. En azt a "fobejaro bunt" kovettem el hogy vegyes a hazassagom. Mondhatom hogy soha egy szem nezetelteresem se volt sem a rokonokkal de meg az oldarbordammal sem. Rendszeresen eljarunk bizonyos hobby rendezvenyekre Magyarorszagra - Ausztriaba stb. de 1943 - ban mikor is budapesti Magyar allampolgar voltam szuleimmel eggyutt miutan az ebben a honlapban leirt viszontagsagok eluztek roman foldrol es anyam minden nap sirva jott haza a kenyerboltbol mert le olahoztak (o szekely asszony volt mind apam) - ebbeol kifolyolag megint "elmenekultunk" haza Erdelybe - Marosvasarhelyre. A fiamat ugy neveltem hogy tudja a Magyar nyelvet es az igazi Magyar tortenelmet. Itt elmondanam hogy meg a regi atkosban harmadik osztalyos fiam sirva jott haza az iskolabol hogy ot lebozgoroztak es tulajdonkeppen o micsoda?...Roman e vagy Magyar? E sarkalatos kerdere a kovetkezoket mondottam: fiam ugy hallotal Petofirol a Magyar nemzet koltojerol? Igen - volt a valasz. Hat azt tudod e az apjat hogy hivtak? Hat...nem. Nahat - mondom - Petrovicsnak es ez szerinted magyar nev? - Hat nem magyar nev de akkor meg Petofi hogyan lett a Magyar nemzet koltoje? Hat ugy fiam hogy mindenki AZ aminek ott belul a sziveben erzi magat. A fiam ma mar felnott ember de nem felejtette el a tanacsomat. - Hat csak ezert - kedves Daniel - sajnalom szuklatusagat de elnezem mert on is Magyar. Tisztelettel Nemeth Miklos
Kedves Miklós,sajnálom hogy nem értette meg amit írtam.Nem én hanem a politikai hatalom
nem tekinti magyarnak a vegyes házasságban élőket népszámláláskor,amit én is kifogásolok.
Rendben van kedves Daniel - megertettem de azt is elmondanam hogy bar szukseg van arrai hogy mi magyarok egymas kozott kicsereljuk gondolatainkat erzelmeinket - fenntartom hogy eppen a mas nemzet tomegeben es milliojeben es kozepeben kell batorsag, kovetkezetes kitartas es peldamutatas nemzetunk erenyeinek sot valodi tortenetet, jo oldalait bemutatni ami nem konnyu tudvan az evszazados politikai felrevezetes melyen beszivodott hatasait a korulottunk elo nepekbe. Nem egymasnak kell bizonyitanunk ki a nagyobb es jo magyar. Rengeteg a rolunk magyarokrol es multunkrol szolo hamis es rosszindulati tevhit - ezeket kell lebontanunk nagy nagy turelemmel es nem eroszakkal - Sajnos sok a mai nemzetpolitikara meg jellemzo az egyen sajat szubjektiv velemenye miszerint (tisztelet a kivetelnek) "magamrol van a legjobb velemenyem" - na ettol kellene megszabadulni vegre es hogy emberi modra elfogadjuk a massagot de a valodi igazsagokat is fuggetlenul hogy azok neha negativak is. Tisztelettel Miklos
én már itt élek 4 éves korom óta (16 éve) és nem kaptam meg az állampolgárságot és most akartam beadni az állampolgárságot és azt mondták h másfél év lenne míg megkapnám de ahogy titeket olvaslak ez nem valószínű :D én nagyon örülnék a kettős állampolgárságnak :D
Ideje volt , szégyen volt ez , a hab a tortàn hogy van pofàja a Gyurcsànynak még ellene szavazni . Végre !!
A müvelt Europa az első világháborút követő békefeltételekkel szétdarabolta és megalázta a magyarságot.nehéz átérezni az azóta eltelt ,évek hangulatát,amikor még beszélni sem lehetet a nemzet súlyos traumájáról,amikor egyetlen baráti hang sem hallatszott,amely kimondta volna a triánoni béke abszurditását,megértést tanusitva a magyarok reviziós igényei iránt.Még Bethlen István is igyekezett elhárítani a revizínista jelzőt,de mindjárt el vágta a gordiuszi csomot "nekünk nem békerevizióra van szükségünk,nekünk új határokra van szükségünk"
Az új magyar kormány gesztusát nagyra értékelem,gyógyir,baráti hang annyi elszenvedett év után.Ennél többet nem is tehetett.


Szekeres Erzsébet
Nagy adósságát törleszti ezzel a magyar állam!Élni kell vele.
Erdelyi vagyok, magam sem tudom hogy roman vagy magyar. Mikor ki kell lennem az vagyok. Semmi penzert nem cserelnem el Erdelyt Magyarorszaggal. Es miert..? Mert ott mindig roman lennek , itthon pedig magyar vagyok. Ennyi...
Koszonjuk nektek " magyar testverek" , mindent elarultatok magatokrol es Magyarorszagrol azon a bizonyos szavazasi napon. Elnezest kerek , vannak kivetelek . Altalaban nincsenek de itt voltak : aki igennel szavazott.
Mar mindegy milyen torvenyeket hoznak - vesznek. En szemelyesen sosem valtanam ki " magyar allampolgarsagom" jogat. Ez van...
Udv mindenkinek
engem folyamtosan románoztak az általános iskolában sőt van aki mai napig. és ez a szomorú számomra, hogy ennyire nincsenek tisztába a történelemmel sőt nagyon sok munkaadó azért nem vett fel mert nem kaptam magyar személyit és amikor meg láttaák a buletinemet akkor azt mondták h be van töltve az állás és úgy beszéltek velem h majdnem elsírtam magam
Kedves Melinda, egyetértek veled, ezzel a mentalitással tényleg nincs értelme magyar állampolgárságot kérned.
Ez van, Üdv.
Én is csatlakozom véleményedhez Csaba:-)
Üdv.Terka
Kedves Melinda!
Köszönöm soraidat, először megdöbbentem, az első szavaidon.Bocsánat hogy letegezlek, gyanítom :lányom lehetnél, de mindjárt kiderítem. Azt írod erdélyi vagy, magad se tudod román, vagy, vagy magyar? Ne tedd azt, hogy "mikor mi kell az vagy" EZT EGY ERDÉLYINEK NEM SZABAD! SOHA NE TAGADD MEG AZ ERDÉLYI MIVOLTODAT AZ ERDÉLYINEK NEM KELL SEMMIÉRT SZÉGYENKEZNIE!!!! HA SZÉKELY VAGY ANNÁL JOBBAN HÚZD KI MAGAD!! ÉS LÉGY BÜSZKE MERT A SZÉKELY EMBER GERINCESSÉGÉNEK NINCS PÁRJA EZT SEMMI SZÍN ALATT NEM SZABAD FELADNI.Nem tudom mióta élsz itt, én 21 éve sokat kaptam a fejemre a székely mivoltom miatt ilyeneket: "dolgozzatok csak székelyek, helyettünk is, ti bírjátok a munkát,épp azt nem mondták jó húzó lovak vagytok, " vagy ilyet: "Elegem van az okos erdélyiekből!!!"" és még sorólhatnám.Egy darabig mérgelődtem, majd néha megfejtettem az állmukat, majd legközelebb lezártam azzal" mit tudsz te a székelységről, az erdélyi magyarokról?? akkor amikor a kis hazádban , halvány fogalmad nincs hogy az 5-6 -dik település ahol laksz, fogalmad nincs mi a neve.....és még sorolhatnám. Egy idő óta nem hogy nem hallgatom el a székely mivoltomat, hanem úgy mutatkozok be: XY vagyok székely a javából óly annyira bükkfafejű, hogy ha megvakarom a fejem szálka megy a körmöm alá!! Én azt tanácsolom, Váltsa ki a magyar állampolgársági igazolását ahhoz JOGA VAN ÉS NEM AZ A LÉNYEG KIK HOZTÁK A TÖRVÉNYT!! JÓ HOGY FELISMERTÉK ???!!!!!! Erről tudnék mesélni Kívánok minden jót!! Vátsd ki a magyar állampolgársági okmányokat!!! Lehet most költeni fogsz rá, de LEGYEN MEG!!!! MEGILLETI HISZ MAGYARNAK SZÜLETETT HA MÁSÉRT NEM SZÜLEI-DÉDSZÜLEI EMLÉKÉRE, AZ UTÓBBIAK BÍZTOS MAGYARÁLLAMPOLGÁRNAK SZÜLETTEK. CSak a határok tolódtak ki a fejük felett. Üdvözlettel egy háromszéki bükkfafejü székely és még hozzá Baka is!! már csaknem 60 éve Tehát üdvözlettel Baka Erzsébet BP.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek