Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Elfogadták a kettős állampolgárságot. Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen érzései vannak ezzel kapcsolatban. Egy kérésem lenne, ezen a fórumon ne menjünk le a pártpolitizálás szintjére. Csak a belső érzések, érzelmek érdekelnek ezzel a témával kapcsolatban. Mit érzel ?

Megtekintések: 1017

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Boldogsaggal tolt el ennek a torvenynek a megszavazasa:-)Barcsak edesapam elne.Minden vagy az volt,hogy ezt megerhesse.10 eve nincs mar kozottunk:-(Remelem ha most latja,erzekeli a tortenteket ott Fenn,akkor oromomben Ő is osztozik.
Személy szerint nagyon örülök.
Meg mindig hullamzik valahol bennem a 2005 ben kapott pofon. Szeretnem elhitetni magammal hogy az akkori Magyar politikusok mesterkedese eredmenyezte a visszautasitast - de megis - a Magyar nep szavazott. Akkor is azt modtam es ma is: Erdelybol nem fogunk nepvandorlashoz hogy letelepedjunk mindnyajan Magyarorszagon. Erdelyben az annyi evig keseru sorsu sanyargatott nep tudataban orokre be van programozva az osi parancs..."a szekeles" - Erdely megorzese hol annyi even at magoriztuk nyelvunket tisztan - megoriztuk kulturankat osi hagyomanyainkat szokasainkat. A tortenelmi kozos multunk tele van tevedesekkel hibakkal de EGYEKKE kell valnunk oszinten. En midig ugy ereztem hogy van agy nagy testverem kire buszken nezek fel - ki ha kell oltalmaz - vedelmebe vesz mert en is ezt tennem. Felmerul egy gondolat - vegre tenyleg jol valasztott a Magyar nep uj Kormanyt? Ugy legyen!
Én eddig is tudtam, hogy magyar vagyok. Most már papirom is lesz róla. De nem tudom elfelejteni a kuncze-fodor-kovács triót ahogy habzó szájjal győzködték a lakosságot, hogy ne menjen el szavazni dec. 5.-én.
Csak azt adtak vissza, amit elvettek,
udv, M
Kedves Ferenczi Mária Magdolna!
Kedves-Optimista a hozzászóllása.Nem akarok ünneprontó lenni! Még nem tudjuk mit takar a törvény!!!??
Nehogy úgy kiüresítsék mint a magyar-igazolványt!! Nem csomót keresek a kákán, sem pedig, mint otthon Sepsin mondják:"nem akarok szőr-szál hasogató lenni!! De jobb ha azt hisszük el amit látunk!! Főleg a határontuliak, az anyaországiaknak.Én 21 év alatt annyit csalodtam az "anyaországi magyarok szavában" hogy ma milliárdos lehetnék, a be nem tartott igéretek a benem tartott adott szavakat pénzre válthatnám:..........Bízzunk a JóIstenben hogy ebből már lessz valami nem csak vég nélkűli hiánypótlási papírok begyűjtése.......hadd ne soroljam. Nem adták vissza szerintem amit elvettek, ahogy valaki írta: kérelem nélkűl kellett volna visszaadják, a nyílvántartások alapján, mert vannak még levéltári anyakönyvek, Trianon előttről, azoknak a folytatását bekérték volna az otthonni egyházaktól és kész kiállíthatták volna és: KIADHADTÁK VOLNA AZ ÁLLAMPOLGÁRSÁGI OKIRATOT NEM NAGY ŰGY CSak itt mindent feltupíroznak hogy legyen jó nagy visszhangja Üdv. BakaE
nem adták vissza, csak jogot adtak a visszaigényléshez!
Nagy örömmel tölt el a döntés, csak a kivitelezésben ne legyenek az illetékesek olyan bürokraták, mint sok esetben eddig.
Szerintem, aki rendelkezik magyar igazolvánnyal, kérésre az alapján meg kellene kapja a magyar állampolgárságot is, anélkül ,hogy megint magyarságát igazoló egyéb iratokat követeljenek tőle.
Udv. En annak idejen buszkesegbol nem kertem "magyar igazolvanyt" mert hat engem nem egy papir tesz magyarra hanem a lelkuletem. Ha viszont most az uj Magyar kormany Magyar allampolgarsagot ajanl fel - szivesen veszem mert ez egy osszetartozas elismerese....vegre. En itthon maradok amugy is mert ez az osi feladat de szivesen latogatok "nagytestvereimhez" ha ok is szivesen latnak de a forditottja is igaz. Varjuk meg az uj kettos allampolgarsagra kidolgozott torvenyeket - olvassuk at alaposan aztan velekedhetunk. Vannak szep szammal Erdelyben vegyes hazassagok is - talan ezt is figyelembe veszik a toveny alkotoi es itt van egy kis csapda mivel szereto ferj - feleseget - csaladot nem leht szetvalasztani jogilag - erkolcsileg - no varjuk meg mig kiforrik.
Éppen ideje volt. Szerintem ez magától értetődő.
Az EU-s tagsággal ez már sok esetben inkább jelképesnek számít. Vitathatatlan viszont az, hogy fontos lépést jelent önazonosságunk, önbecsülésünk meghatározása, megőrzése szempontjából és fontos lépés a sokat hangoztatott "összefogás" közhellyé vált szólam valós fogalommá és gyakorlattá válásában.
Ugyanakkor, lehetővé teszi a nemzetben gondolkodás lehetőségét, aminek alapján végre elkészíthető egy mindez ideig hiányolt nemzetstratégia. Természetesen, ha politikusaink hajlandóak a nemzeti érdekekért síkraszállni nemzetközi síkon is. Ehhez azonban több megértésre és kevesebb fölösleges vitára lenne szükség.
Remélem, hogy a Kárpát Medencei magyarok, mindannyian élni fognak a kettős állampolgárság lehetőségével!

Miért remélem? Már évszázadok óta ki vagyunk téve különböző népek nacionalista törekvéseinek! A románok és a szlovákok odáig mentek, hogy hamis történelmi tényekre hivatkozva, minket a magyar nemzetet hazátlannak, jöttmentnek állítanak be a saját szülőföldünkön, ott, ahol Ök a jövevények!

A Kárpát Medencére kiterjesztett kettős állampolgárság nyilvánvalóvá teszi, hogy most is, mint korábban mindig, a magyar nemzet van döntő többségben a Kárpát Medencében!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek