Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Elfogadták a kettős állampolgárságot. Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen érzései vannak ezzel kapcsolatban. Egy kérésem lenne, ezen a fórumon ne menjünk le a pártpolitizálás szintjére. Csak a belső érzések, érzelmek érdekelnek ezzel a témával kapcsolatban. Mit érzel ?

Megtekintések: 1017

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Budapesten élek 1996-ban Erdélyben jártam és .beszélgettünk az ott élő emberekkel és ők úgy nyilatkoztak ,hogy nem kérték a kettős állampolgárságot és nem is akarják. Most én szeretném meg kérdezni az Erdélyben élő magyarok véleményét ,hogy mi az igazság belső érzések és érzelmekre való tekintettel.
Angi kedves ,sok viz lefolyt a Tiszan1996 ota:). Ki is mert volna annak idejen meg ilyesmre goldolni. Mint ahogyan azt a bizonyos igazovanyt sem kèrtuk, de mindenki elt vele, ugy fog mindenki szinte osztonosen az àllpolarsagg is lelni.
Kedves Kővári Józsefné!
Most én is "MEGKÉRDEZEM"!!! ÖNT sokat gondolkozott míg ezt " Meg kérdezte"
Látszik hogy képeslapról nézte Erdélyt és valószínű álmában beszélt erdélyiekkel!!!! Ilyet épeszű erdélyi nem válaszolhatott magának ha szépen fogadták menjen vissza és éljen ott a székely emberek közt, akkor majd megérti amit mondanak.annak ellenére hogy szebben, helyesebben beszélnek és írnak magyarúl mint sok anyaországi, aki nem tudja hogy az igekötős igét egybe írják
Isten Önnel A Csíksomlyói Szűzanya Áldja meg! Üdv. BE
Hogy mennyire érzékeny fajták vagyunk, géneinkben hordozzuk a sértődékenység nyavalyáját. Engem is lerománoztak Magyarországon, rettentően rosszul esett, de áttettem magam e tudatlanságból származó sértésen. Gondoljátok el, hogy 45 év alatt, az átkos kommunizmus alatt, mennyire elbutították az embereket, ott is, nálunk is. Helytelen azt hangoztatni, hogy igazi magyar csak Erdélyben, vagy Vajdaságban, vagy más elcsatolt helyen él. Ismerek Magyarországon sok igaz magyart, vagy Erdélyben olyat, aki öt banit sem ad magyarságára. Meglátásom szerint a Trianon igazságtalanságán kevesebbet sírtunk, mint az ominózus szavazáson. Akkor egy politikusoktól manipulált, minimális történelmi tudással rendelkező embertömeg szavazott ellenünk. Most, úgy látom, hogy egy informált ifjúság kezd felnőni annak megértésére, hogy valóban tízen ötmillió magyar él a Kárpát-medencében, akik abban reménykedjenek, hogy az igazságtalan döntést, valamiképpen kijavítják azok a nemzetek, amelyek 1920-ban hamis elvek szerint szavaztak. Akinek pedig nem kell a magyar állampolgárság, az nem fogja igényelni, s nem fog összedőlni a világ. Végre valami jó született a magyar Parlamentben, de egyesek már belemarnak azokba, akik merészen és szívük szerint szavaztak. S itt nem a G********okra gondolok!!!
Ez a válasz a tökéletes valóság!!
Gratulálok Sándor!.
Szevuszok!
Nagyanyam magyarorszagi szuletesu volt, de sosem kertem az allampolgarsagot, tul sok utannajarassal jart. Nem is annyira arrol van itt szo, hogy kertek-e az Erdelyiek az allampolgarsagot vagy nem, hanem, hogy mindekinek elismerjek vegre hogy MAGYAR! Bantja a buszke magyar begyem, hogy romannak irnak az utlevelemben , a romàkat pedig mindig romàknak szolitjak es nem romanoknak! Erdekes egy dolog ez! Lehet hogy nem fognak mar holnap tolongni, az allampolgarsagert, de ha egy fikarcnyi buszkeseg is van a magyar emberekben, osszekaparjak amit ossze kell, es elni fognak majd jogaikkal, egyesitven ily modon egy mar evtizedek ota szetszorodott nemzetet.
A vilag barmelyik reszen jolesik majd vegre bebizonyitani, hogy milyen nagy nemzet vagyunk.
Azzal egyetertek, hogy alampolgarsag nelkul is magyar voltam es az is maradok, de ezt csak en tudom, masok nem! Nem leszunk magyarabbak az allampolgarsaggal, de vegre igy egyuve tartozunk, es remelhetoleg oszetertobbak is leszunk. Mert egysegben az ero!
Ha a kepviselok mas okokbol szavaztak meg, hat àldasom rajuk, jol tettek, amit tettek.
Arrol bezzeg senki nem beszel, hogy 70.000 moldaviai allampolgar kapott roman allampolgarsagot 2007 utan........... errol is jo lenne beszelgetni egyszer....majd egyszer.
Szertettem volna nagyanyiam arcat latni, e hir hallatan, bizonyos vagyok benne, hogy sirtak volna oromunkben, es sok kis oreg fogja ezt tenni Erdely szerte!
Mit érzel? Jó kérdés. Vegyes érzésekkel vagyok tele. Apám , szegény még a jó öreg Monarchiában született, a "kicsi magyarvilágban" pedig újra magyar állampolgár volt és zászlós a magyar hadseregben. Aztán ossztályidegen és "tőkés-földesúri" ivadék a kommunisták alatt. Édesanyám szintén volt magyar állampolgár 1940 és 44 között. A kicsi lányom pedig 5 évig kinlódott, amig megkapta az állampolgárságot. Az ún. kötelező orvosi analízisek elvégzésekor azt kérdezték tőle, hogy "maga k****, vagy román? " Természetesen , sem k**** , sem román nem volt, csak erdélyi magyar. A csonka Magyarország nemzeti öntudat nélküli polgárai, 2004-ben már törvényesítették Trianont. Ez most már úgymond, csak pótvizsga. Különben is, az Unión belül, már csak amolyan szimbólum-értéke van az egésznek.
Tisztelettel: Dr. Székely Zsolt
SZivböl örülök.Az édesanyámnak mondanám el nagy örömmel de sajnos már nincs köztünk......üdv.Karesz
Elolvastam sok hozzászólást és meg vagyok döbbenve sokak gondolkodásán, néha én szégyelltem magam miattatok.

Nektek semmi nem jó?! Eddig sokan szídták az Anyaországi magyarokat dec.5 miatt, hollott pontosan tudjátok, hogy milyen hazugságokkal riogatták és vezették félre őket, fordított helyzetben ti is pont úgy bedőltetek volna és féltettétek volna az állásotokat, nyugdíjotokat stb. Most pedig fanyalogtok és lefitymáljátok a magyar állampolgárságot, hogy végülis mire jó, meg milyen előnyökkel jár?!

Ti tényleg nem értitek azt, hogy előbb mohácsnál-, később trianonnál szakították szét a Nemzetet, és most itt van az a Történelmi Pillanat, amikor a Magyar Nemzet jogilag és intézményesített formában Egységes legyen?!
Szégyen!!!
Kedves Csaba!

Osztozom a véleményében,

üdv Szekeres Erzsébet
Én is osztozom Kálmán Csaba véleményében , végre nem csak lélekben, hanem hivatalosan is magyar lehetek. Nem gondolkozom pártokban.Rendkívül örvendek a lehetőségnek. Köszönöm .
Kedves Csaba!

Köszönöm, hogy így viszonyul az állampolgárság megadásához.Nem a kettős állampolgárság, hanem a visszahonosítás a lényeg.Nagyobb türelem és megértés szükséges.
Üdvözlettel: Szabó Mária

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek