Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Egy igen érdekes ötrészes filmet làttam Magyarorszàg anyagi és szerkezeti tönkretételérôl , ahol valaki a nemesség ûjbôli létrehozàsàt javasolta a kivülrôl irànyitott belsô végromlàs megfékezésére , vajon ez igy hirtelen ôrültségnek hangzik-e , egy olyan réteg ujbôli felélesztése , megszületése amely a nemzet érdekeit korrupciôtôl mentesen , anyagi és életàldozat àràn is képviselné .
Itt természetesen nem dzsentrikre gondolok , hanem normàlis bàtor emberekre , kik érdemeiknek megfelelôen
emelkednének .
Vàrom bizonyàra érdekes hozzàszôlàsaitokat ,

Megtekintések: 948

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

természetesen, mindaddig elég rendben ment minden a nemzetnek
Tökéletesen egyet értek a felvetés témájával. Halaszthatatlan szükség van , nemzeti elkötelezettségű, feddhetetlen jellemű, Magyar Nemességre ! Elöszőr persze, a régiek elismerése volna kötelező. Antal Dénes.
A régiek elismerése az ujak megjelenésével természetessé vàlik
Tisztelt Nemzettársaim,
sok érdekes és értelmes véleményt végigolvastam a témával kapcsolatban.
Sajnos vannak negatív példáink is, szép számmmal. Pl. : A zabolai Mikesek leszármazottjai, akik mellesleg már nem is fehér emberek, hanem hindu-félvérek, most, egy pár éve tanulgatnak magyarúl és rengeteg erdőt, stb.. vissza kaptak. Most pedig folyik az embertelen tarvágás, a Szent Anna tó felé az utat is tönkre tették, és senki nem tudja megállítani őket. Nekik most a pénz kell, barbár módon mindent letarolnak. Na, hát az ilyen fajta "nemesekból" nem kér a székely.
Tisztelettel: dr. Székely Zsolt
Üdvözlöm Zsolt!

Elképedve olvasom sorait.
Ez hihetetlen. Hogy fordulhat elő ilyen, barbár erdő írtás. Tudja, azért csodálkozom, mert az én családom is kapott vissza erdőt, de azt szigorúan szabályozzák, hogy menyi és mi vágható ki.
Kedves Edit,
sajnos ez a szomoú valóság. Mi is nagyon ki voltunk akadva, de a karhatalom is tehetettlen. Most, amikor tömegesen érkeznek az Anyaországból testvéreink a Csíksomlyó-i búcsúra, sokan szeretnék meglátogatni a Szent Anna tó-t is, de az út a tarvágás miatt, olyan állapotban van, hogy nem lehet megközelíteni.
Kedves Zsolt!

Köszönöm, hogy válaszolt a levelemre.Sok beszédnek sok az alja, tartja a mondás. De Ön egy konkrét ember, úgy látom. Én is ilyen vagyok.
Tudja, figyeltem a hozzászólásokat, de a lényegre, az Ön levelére nem nagyon reagáltak, konkrétan.
Pedig itt van a lényeg. Nosza rajta kedves NEMESEK!

A kérdésem a következő:milyen szintű az a karhatalom amelyik nem tudja ezt megállítani?
Nem véletlenül kérdezem. Biztos, hogy legális ez amit csinálnak?
Városi? megyei? minisztériumi stb.?
A továbbiakban, ha gondolja levelezhetünk, akár nem publikus módon is. Bár a nyilvánosság sokszor segít.
Mióta írtják az erdőket? időben kb.?
(Egyébként jómagam is sátraztam valamikor a Szent Anna tónál annó még '80-ban.Persze akkor nagyon fiatal, voltam még. Szép emlékek, és főleg nagyon izgalmasak fűznek hozzá, mert nagyon sok volt a medve. És ez bizony nem kevés izgalmat okozott.) Bocsánat ezért a személyes megjegyzésért.
Szóval mozgassunk meg minden követ, azért, hogy ezt az esztelen írtást megakadályozzuk.
Pontosan: kik ők? Mikor kapták vissza erdeiket. Mikor távoztak az országból? Mikor jöttek vissza?
Mert, Nagy Géza barátunk, aki most is Erdélyben tartózkodik, ugyebár elvesztette a jogos pert.
De, persze itt nem zárult le még a dolog. A küzdelem tovább folytatódik. Mert, hál'Istennek itt már más szelek fújnak. Legalábbis, reméljük a jobbat.
Minél több adattal tudna nekem szolgálni, annál jobb lenne. Fogjunk össze és állítsuk meg őket.
Sőt, továbbmegyek, meg kellene velük csináltatni azt az útszakaszt is amit tönkretettek.
Válaszát, előre is köszönöm.
Hajrá!
Üdv. Edit
Kedves Edit! Ön, eklatáns példája a 60-évet tartó ( és sajnos, még mindég dívó) kommunista agymosás áldozatainak.! Ki ellen is akar Ön szervezkedni? Azok ellen, akiktől, elrabolták jógos tulajdonukat, földönfutóvá tették, megfosztották szabadságuktól, páriákként kezelték Öket, jó eset volt, ha az avh, vagy a seculitate kínzókamráiban középkori módszerekkel nem végeztek velük. Azok ellen az ártatlanok ellen, akiknek egyetlen bűnük az volt, hogy nemes embereknek születtek. Most, mikor az igazságszolgáltatás nagy későre, javaik egy töredékét vissza szolgáltatták, akkor Ön és az Önhöz hasonló agymosottak, szervezkedni kezdenek e sokat szenvedett társadalmi réteg ellen! A csodálatos erdők tarr vágását, a kummunisták müvelték 60-éven keresztül. Tíz és Tízezer hektáros erdőket tüntettek el az Erdélyi havasokat szinte teljesen meg koppasztották. A Székelyfőld tájai, még köszönő viszonyban sincsenek az ezelött 60-70, évivel. Amikor a kommunisták ezt az ökologiai katasztrófát véghez vitték, akkor az Önhöz hasonkóak nem hogy szervezkedtek volna ellene, de frenetikusan tapsoltak, éltetve a pártot!!! Akkor miért nem szervezkedtek! Azért kedves Edit, mert minimum gumibot járt volna érte! A "hősök" mélyen behúzták farkincájukat és eltették magukat jobb időkre, amikor Budapestről úja támadást lehet intézni a nemesség ellen, akiknek nem tudják megbocsátani azt az "elveteműlt pimaszságot", hogy rendelkezni mernek javaik fölött. Volna egy kérdésem kedves Edit! Ha Magától ellopnák, mondjuk a mobil telefonját, vagy horribile dictu az autóját,(amit természetesen nem kívánok)- bztos vagyok benne, hogy örjöngeni kezdene és ordítozná egyenesen a rendőrségen hogy minő tragédia, elvették a tulajdonát. Akkor képzelje magát azok helyébe, akikre a hatalom pribékjei rátőrtek éjszaka, elhurcolták egy szál ruhában, mindenüktől megfosztva, kényszer lakhelyre szállították öket. Nem egy mobil telefont, vagy egy autót raboltak el tőlük, hanem mindenüket!! Javaikon kívűl, szinte az élethez való jógot is.! További eredményes szervezkedést kívánok Önnek és az Önhöz hasonlóknak. Mivel nem szeretnék ártani senkinek, távól áll tőlem a gondolat, hogy csak egy hétig is hasonló sorsot kívánjak a "szervezkedőknek" mint amilyet át éltek a nemesek jó 50-éven keresztül!!! Üdvözli, egy öreg Székely Marosvásárhelyről,. akinek neve: Antal Dénes.
Kedves Dénes !
Ha valamit most meg lehet tenni , mert nem vàgjàk el az ember torkàt érte , miért ne tenne meg ? Miért ne prôbàlnà megmenteni Edit a "maradék" erdôt ?
Êrtem indulatàt , de nem a megfelelô személyre pazarolja !
Kedves Dénes!

Igazán, nem is tudom, hogy miért válaszolok Önnek, mert egy "agymosottól" valószínüleg úgysem veszi komolyan amit ír.
De azért engedjen meg nekem néhány megjegyzést. Én, tényleg jó nevelést kaptam, ezért jelzők nélkül, intelligens módon fogok írni Önnek.
Elöszőr is nem is ismer engem.Azt sem tudja ki vagyok. Akkor miért használ irányomban ilyen jelzőket? Persze aztán, ez nem engem minősít, hanem a levél íróját.
Kettő, a '60-as években nem tapsoltam senkinek, mert jóformán alig születtem meg.
Harmadszor, miből gondolja, hogy én nem azért küzdök, hogy mindenki visszakapja jogos tulajdonát?
Éppen ezért küzdök. Azt kérdezi, hogy mit tudok én azokról akiket valamikor ellehetetlenítettek a származásuk miatt.
Sokkal többet, mint azt Ön gondolná. A nagyapám ebbe bele is halt, hogy elvették mindenét. Ehhez mit szól?
Ön azt kérdezi, mit szólnék, ha ellopnák a mob.tel.at? v. az autómat?
Sajnos ebben is volt részem már, nem is egyszer. De Magának ne legyen soha, mert ez borzalmas érzés. Soroljam még?
Nem teszem. Tehát az Ön heves vérmérsékletének tulajdonítom a nekem írt jelzőkkel tarkított levelét, amelyet a tények ismeretének hiányában írt.
De ne tegye. Előszőr bizonyosodjon meg mindenről és mindenkiről jó alaposan és csak aztán minősítsen bárkit.

És végezetül, megszeretném kérdezni, hogy, ha valakinek erdők vannak a tulajdonában, mert azt visszakapta, akkor Ön szerint ez feljogosítja arra, hogy mértéktelenül, nyereségvágyból, pusztítsa a fákat?
Hogy tönkre tegye a Szent-Anna tóhoz vezető utat pl.ul? Mert legjobb tudomásom szerint az nem magántulajdon.
Azt bárki megnézheti, ha odautazik a világ bármely pontjáról.
Egyébként éppen ez lenne a lényeg, hogy eddig elkótyavetyélt kincseinkből a továbbiakban megóvjuk, azt ami még megmaradt.
Arról már nem is beszélve, hogy a föld ökológiai állapota egyre siralmasabb helyzetben van, köszönhetően a klímaváltozásnak, amelynek egyik legfontosabb oka, a fák mértéktelen kiírtása. A sárlavinák stb. De ezt már nem sorolom tovább, hiszen biztos Ön is tudja.

De ezek meddő viták, tudja, amelyeket a végtelenbe lehetne folytatni, de semmi értelme.
Tettek kellenek, amik jobbá teszik a világot.

Különben nagyon szeretem a székelyeket.
És azt a heves vérmérsékletet amivel rendelkezik, azt javaslom ne irányomba, hanem Erdély életének a jobbátételére használja.
Legyen további szép napja.
Üdv. Edit
Kedves Edit!
Mielött, tovább játszaná a sértődöttet, szíves tudomására hozom, hogy az "agymosott" szó, nem az értelmi képességet jellemzi! Hanem azt, amivel az embert, a fiatalt, az "Úttörőkön" keresztül, a "Kisz", gyűléseken, a kötelező Marxista tanfolyamokon keresztül, agyilag hűlyíteni próbálták 1989-ig! Van akinél termékeny talajra talált az "agymosás", vannak nagyon kevesen, akiknél nem! Nagyon szeretném, ha Ön az utóbbi kategoriába tartozna.
A további vitának, nem látom értelmét, mert nem egy hullámhosszon vagyunk. Világnézetünk különböző.
Ami az Erdélyért való tenni akarást illeti, azt hagyják az Erdélyiekre, mert ahányszór külfőldről, vagy az innen elfutamodottaktól kaptuk az "éceszt"-, mindég ráfizettünk! Lásd: 2004.dec.5, stb.
Kézcsókkal üdvözlöm: Antal Dénes.
Az ön baràti tàrsasàga némileg korlàtoltnak tûnik
tisztelettel Albert

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek