Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Annyi fele szóródtunk a nagyvilágban, sok népi bölcsesség tudatában lehetnek sokan közülünk. Erről is beszélgethetünk, egymást gazdagítva.

A retek meséjét  mindenki ismeri, de azt hogyan fogyasztható azt tapasztalom nem mindenki tudja. Ezzel kezdem, mivel most a retek az egyik első tavaszi zöldségünk. Reggel méreg, délben étek, este orvosság. Tartja a mondás, és ez így nagyon is igaz. Aki szereti tartsa be, és egészségére fog válni.

 

 

                                                       

Megtekintések: 5997

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Isten áldja (vagy hogy is van ez?) más macskáját, csak a mienk tartsa fel a farkát. Jutott eszembe a fényképező lopás kapcsán.
Legyetek vidámak, borúra derű jön.:-))
Tudtátok-e, hogy Székelyföldön legjobb bor a szilvapálinka?:-) - ezt most olvastam a Chat -szobán, Dömsödi Anna tollából.
Nagyon tetszik.
Bocsánat Dömösi Szász Anna, a keresztelőért:-)))

Luca, Luca kitty-kotty, tojjanak a tikok, szokták errefele mondani még a lucázó gyrekek. Jeles nap ez a mai, meg jó recsegős hideg.

Palkó János mondta az előbb:

A jó gazda télen szekeret, s nyáron szánt készít.

A medve viszont nem alszik téli álmot nyáron, ugye Dezső János Úr? A Jánosok elemükben vannak névnapjukon:-))

A főoldalon olvasottak mellé hozzáteszem:

-Újévkor nem szabad mosni, szemetet kivinni, egyáltalán nem kell megszakadni a munkában. Azt is mondhatjuk ilyenkor, lustaság fél egészség, csak aztán nehogy megszokjuk a jólétet:-)

Buék!  -minden fórum olvasónak.

Nagy Magdolna

Még ha tudtok hagyományokat, népszokásokat, mondjátok, köszönettel veszem.

Magdi drága én forditva tudom,reggel orvosság ,délbe étek, este méreg mivel nehezen emészthető! Üdv.Marci-bá.

Nono, nem jól tudod, kedves Márton. Ezt több helyről tudom, és biztos vagyok benne. A retekről beszélsz ugye?
Igen a retekről szolt a fáma,de meghajtom fejem a biztos tudás elött.Tévedni emberi dolog.(szól a sündisznó és lemászik a surlókeféről.)Bocs.az izetlenkedédért.Végigolvastam a hozzászólásokat és ebből meritettem  a bátorságot így megszólalni.
Ezt én is így tudtam, mint Márton.

Akkor nézzetek utána, mert a népi mondás azt tartja, hogy: reggel méreg, délben étek, este orvosság. Olvastam már olyat is, hogy reggel sem méreg. Egyétek bátran, ha rám hallgattok, bármikor:-)

 Az a baj, hogy még nem lehet elvetni, mert fagyos a föld, de nagyon. Annál jobb nincs, mint amikor kiballag az ember a kertbe, és szed egy csokor piros retket, aztán jóízüen megrágcsálja. (10 darabig meg sem állok:-)

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek