Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Szereted a székely vicceket? Itt a helyed.

Megtekintések: 11801

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

a veréb meg nem madár
Nem!
A mondás szerint Csíkban a vereb nem madar!
Ez onnan ered, hogy van CsíkVEREBes és van CsíkMADARas
Köszönöm szépen Kedves Doktor Úr!
Annál is inkább, mert csak a mondást ismertem, de az eredetét nem.
Tiszteletteljes üdvözlettel egy Baka E. csak az a baj ,hogy nem 32-es hanem, csaknem 2x 32-es de baka és jó bükkfafejü is, amire még büszke is vagyok.
Átmennek a magyarhermányiak Csikba egy lakadalomba. Elkötik az útat és azt mondják, három kérdésre kel megfelelni . Három kérdésre ? -méltatlankodnak a vendégek. Nálunk csak egyre kell válaszolni, mahtolódnak. Három a kérdés, de egy a válasz ! Na halljuk ! Elsö kérdés: Miért égett meg a kenyér a kemencében ?. Második kérdés: Miért fulladt bele Antika a vizbe ?. Harmadik kérdés : Miért lett terhes Juliska ? . Mindháromra egyszerü a válasz: ( aki tudja ) ...........Késöre vették ki !
Szívesen! Ime egy másik:
Kérdés: Háromszéken hol peselnek?
Kézdikőváron, ugyanis a település neve 1905-ig Peselnek volt!
Öreg székely a fiával szedik a gyümölcsöt. Már jó sokat összeszedtek mikor megkérdi a gyerek:Hát édesapám mit csinálunk mi ezzel a sok gyümölcsel? Hát tudod fiam.ha anyád meggyogyul lekvárt ,ha nem akko pájinkát
Reggel a székely viszi a tehenét a vájura itatni,s látja ,hogy a komája jőn vélle szembe,és gurit egy nagy hórdót. A koma rá kérdez.Hova méssz komám azzal a hordóval hát a doktorhoz s a hórdó....a múltkór azt mondta,hogy három hónaponként vigyek vizeletet a labórba.
Házsártos, veszekedős anyósa volt a székelynek. Tudván ezt, üzent neki a helyi patikus, hogy van egy jófajta orvossága ez ellen.
A székely elment hozzá a szerért, s a patikus adott neki két hatalmas pofont.
- Na, ezt adja be az anyósának, mert az ő bajára ez a legjobb orvosság.
Legközelebb, amikor az anyós megint elkezdett kárálni, a székely szó nélkül pofon teremtette. S lám, az orvosság hatott, az asszony elcsöndesedett.
Amikor a székely ismét elment a gyógyszertárba, a patikus megkérdezte:
- No, használt a múltkor a gyógyszer?
- Hogy használt-e? Mihelyst beadtam egy porciót, nyomban meggyógyult. A másodikra -- s ezzel jól képen teremtette a patikust -- már nem is volt szükségem, hát visszahoztam.
-Szervusz,barát!
-Semmi barát!
-Aztán,miért?
-Mert megházasodtam.
-Az jo...
-Semmi jo!
-Miért?
-Mert őreg lányt vettem...
-Az már baj.
-Semmi baj!
-Aztán mért?
-Mert házat is vettem!
-Az már jo.
-Semmi jo!
-Aztán miért?
-Mert leégett a ház.
-Az már baj.
-Semmi baj.
-Aztán mért?
-Mert az asszony is bennégett.
Egy tudosito elmegy egy székely idősek otthonába,hogy János bácsival interjut készitsen.
-Figyelem,kamera indul! ...Itt vagyunk János bácsinál,és megkérem:János bácsi tesák elmondani,hogy telik egy átlagos napja?
-Há' tudja, felibredek,otán osztán vizelek egy nagyot ...
-Állj!Állj! De János bá, hát ez egy családi müsor! Nem lehet ilyet mondani ...hogyhogy vizelek egy nagyot?Esetleg pipilek egyet ...Na, kezdjük elölről! ...Figyelem, kamera indul! ...Itt vagyunk János bácsinál, és megkérem:János bácsi, tessékelmondani, hogy telik egy átlagos napja?
-Há' tudják felibredek reggel vagy dilbe,oszt pipilek egy keveset,otán osztán sza...k egy jo nagyot ...
-Állj! Állj! Ezt nem lehet! Hogy lehet ijet mondani... vizelek! Most meg sza...k ...sza..k! Hát ez egy családi müsor!Ezt gyerekek is nézik! Mondja esetleg azt, hogy kakilok egy picikét...Figyelem, kamera indul! ...Itt vagyunk János bácsinál, és megkérem:János bácsi,tessék elmondani,hogy telik egy átlagos napja?
-Há' tudják,reggel,dilbe vagy esetleg este... PIPILEK egy kicsinykét,KAKILOK egy keveset,AZTÁN LESZÁLLOK AZ ÁGYBOL ...
Kalauz a székely bácsinak valahol Marosfő után Brassó fele :
Aztán ügyeljen kend mert Csicsónál hátulról kettőt leakasztanak!
Székely bácsi: Nekem nem amíg a kis bicskám a zsebemben van!
Az öreg székely kegyetlenül be van nyomva, mint a rajzszög, s a kocsmából hazafelé tart a szekéren bóbiskolva. Ezt meglátja a rendőr, s megállítja a fogatot.
- Bátyám, maga olyan részeg, hogy majd lefordul a kocsiról, szerencsétlen ló meg csak megy a feje után, még baleset lesz belőle.
Az öreg székely csak mordul rá egyet. A rendőr intézkedés gyanánt a következőket mondja:
- Bátyám, látva a jelenleg állapotát, mit szólna ahhoz, ha most elvenném a lovát?
A székely meghúzza a vállát, s közli :
- Mit szólhatnék? Rendőr vejem még úgysem volt!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek