Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Szereted a székely vicceket? Itt a helyed.

Megtekintések: 11794

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Emlekszel, konye, milyen vagany legenyek voltunk, kuonosen en. S hogy megoregedtunk, kulonosen te....
Miután már a tizenegyedik gyerekét is megszüli a székely asszony, hát elmegy az orvoshoz, hogy az ajánljon neki valamit a fogamzás ellen, vagy tanácsoljon valamit. Az orvos azt mondja neki, hogy figyelje mereven a férje szemét aktus közben, és ha azt látja, hogy az elködösült, akkor ugorjon ki alóla, és így többet nem lesz fogantatása. Hát doktor úr lelkem, én akkor már rég nem látok!!!
Két székely beszélget:
- Te! A fiam belepisilte a nevét a hóba!
- És?
- De a te lányod kézírásával!


Kolozsváron János és Pista kocsmázni mennek. Futva közeleg feléjük egy úr:
- Legyenek szívesek, mondják meg, hol van az állomás. - kérdi románul. Mire János:
- Mi nem tudni.
Az úr továbbszalad, Pista pedig megkérdi:
- Te János, miért nem mondtad meg, hogy hol van az állomás? Lekési az az ember a vonatot!
- Hagyd csak! Azt mondják, hogy már 2000 éve itt vannak, tudhatnák, hogy hol van az állomás!


Az öreg székely a lakodalomban kimegy vizelni. Mellette ott könnyít magán a fiatal plébános is, aki az új párt összeadta. Az öreg átnéz, majd odaszól:
- Plebános úr, nem cserélünk szerszámot?
- Miért, Jóska bátyám? - kérdi a pap.
- Hát csak azért, mert maga az enyémmel még tudna misézni.


Bemegy a székely legény a kocsmába és elkiáltja magát:
- Ki meri megütni az apámat?!
Néma csend, a legény még egyszer elkiáltja magát:
- Ki meri megütni az apámat?!
Erre odalép egy szekrény nagyságú ember és durr, az apának egy nagy pofont lekever.
Erre a székely legény:
- Jöjjön innen édesapám, mert itt még agyonverik magát!


Ketten motoroznak az országúton egy Harley-Davidsonon. A vezető bőrdzsekije folyton szétnyílik, mert a cipzárja tönkrement.
- Vedd fel a dzsekit fordítva! - javasolja a társa.
Továbbhajtanak, de a nagy sebesség miatt egy éles kanyarban balesetet szenvednek. Egy gazda talál rájuk, aki telefonál a mentőknek.
- Él még valamelyik? - kérdezik.
- Az elől ülő még mocorgott - feleli a gazda -, de csak addig, amíg vissza nem fordítottam a fejét.
A székelybácsi felmegy Pestre egy szekér deszkával s valamelyik utcában rájön a pisilés. Félre is fordul egy fa mellé, de erre a rendör megszólitja. Bácsi itt nem szabad pisilni ! Milyen demokráciában élnek maguk , kérdezi a székelybácsi ? Nekem nem szabad, de a lovamnak szabad ?
A székelybácsinak ismét pisilhetnékja támadt Pesten, de mivel itt is ott is megszólitják, bekeveredik egy magánrendellöbe. Az aszisztensnö be is hivja s egy ideges orvos már rá is rival . Magának mi baja van ? Nem tudok pisilni, válaszolja megszeppenve a bácsi . Ott van az az üvegedény a szekrény tetején, pisiljen abba s elviharzik valahova . Mikor megjön, minden össze van pisilve . Maga mit csinált , vonja kérdöre ? Hát nem azt mondta a doktor úr, hogy abba a borkánba pisiljek bele .
Beborult a székely szekere az árokba. Egy "legényke" áll mellette és sírdogál. Megáll egy segíteni akaró ember, és azt kérdi :Apád tud róla mi történt?....Eisze igen mert ott van alatta.
A német hadsereg Erdélyben van. Az egyik gestapós tiszt arra figyel fel, hogy egy székely legény olyan helyen járkál, ahol nem kéne. Bekiséri az irodába a legényt, hogy kikérdezze. Először a nevét kérdi, mire a legény bemondja a nevét, Bálint Mózesnek hívják. Mi az, te zsidó vagy, érdi a gestapós. Én hogy lennék zsidó, feleli a legény!! Akkor miért van zsidó neved??? Mert nálunk az a szokás, hogy a bibliából adják a neveket az újszülötteknek. És akkor hogy hívják nálatok a zsidókat? Hát kérem, nálunk három is van, az egyiket Heinrichnek, a másikat Ottónak, a harmadikat pedig Adolfnak hívják!
Két székely bácsi találkozik a piacon. Egyik kérdezi: - Mit adtál a lovadnak tavaly amikor kólikás volt? - Korpát meg melaszt! Egy hét múlva újra találkoznak: - Korpát meg melaszt adtam a lovamnak, mégis megdöglött! - Az enyém is! ...
Öreg székely elmegy az állatkertbe majd hazaérve a fiai faggatni kezdik:na ides Apám oszt mit látott? hát láttam egy zebrát...oszt milyen vót,olyan mint a ló csak csikos! és még mit látott,láttam egy zsiráfot,az milyen vót? olyan mint a ló csak hosszú a nyaka...és még??? hát láttam egy struccot!! az milyen vót??? hát ...az nem olyan vót mint a ló !!!!
A cigány fát vág az erdőn az emberekkel nagyon fázik, éhes is,az emberek leülnek a tűz mellé szalonnázni ...megsajnálják erősen a cigányt odahívják...na te cigány mit szeretnél jobban enni-e, vagy melegedni...hát instálom, ha lehetne.... egy kis szalonnát sütni...........
Még azt is mondta a cigány: Ahol disznót nem vágnak és káposztát nem tesznek el, ott hosszú a tél.Én már kóstoltam !
Egy legényke fát hord be fogattal télire. Látja ám, hogy a szélső ház udvarán az öreg székely egy hatalmas fán dolgozik, oda szól neki :
- Hé, Áron bácsi, mit készít ekkora nagy munkával ?
- Kapufélfát !
A legény arra megy pár nap múlva, látja ám, hogy csökkent ugyan a megmunkálandó fa, de gyanús a dolog, odakiált hát :
- Kapufélfát ?
- Ajtószárfát ! - feleli Áron bátyó .
Eltelik kis idő, mikor a legény ismét arra jár, csodálkozik a látottakon, kérdezi az öregtől :
- Ajtószárfát ?
- Ablakdeszkát ! - morogja Áron bácsi .
Pár nap múlva kíváncsian arra megy a legény, látja, hogy hatalmas forgácshalom mellett az öreg valami kicsit farag,
odakiált neki :
- Mi lesz ebből, mert ablakdeszkának ugyancsak kicsi ?!
- Fogpiszkáló, ha el nem rontom !!!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek