Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Szereted a székely vicceket? Itt a helyed.

Megtekintések: 11794

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

    A világot járt székely hazakeveredvén, mivel család után első a kocsma, este betér a Bömbölde becenevű köpködőbe. A régi barátok nagy ovációval fogadják. Kikérvén régi kedvenc italát, nógatják hogy mesélne valamit a nagy Ámerikáról. Nem baj ha csak a fele igaz, mondja már!   Csak úgy kézfejjel letörli a ser habját a bajszáról, bele kezd.  Amikor kikötött a hajó, első útja volt egy borbélyt keresni, mert igen kiszőrösödött a hosszú út alatt. Mégis más az esélye munkát kapni, ha nem ilyen torzonborz külsővel jelentkezik. Lát ám szemközti ház falán egy villogó neonberetvát alatta pedig hogy 50 cent.

De hiába kereste a bejáratot, nem leli- csak egy vállmagasságban elhelyezett lukat látott, mellette egy pénzbedobó nyílást,

50 C felirattal. Béhajintotta a banit, s erre fejnagyságúra nőtt a nyílás!  Nagy bátran  bédugta a fejét vállig, s íme csoda történt: frissen nyírva , beretválva húzta vissza!

-Eredj már valahova, mondja a legbátrabb hallgató, ez nem lehet, hiszen ahány ember- annyi fejforma, meg nagyság!!-

-Csak eleinte!- mondta a kópé,csak eleinte!- és kihörpintette maradék italát...        Gabipapa

Szia Gábor ! Tehát azért olyan kerekfejű bakgyermekek az ámerikaiak . Kezdik nálunk is . a bosszok ! Hogy mondják angulul a főnöknek ? The Boss . Németül ? Her Boss. Románul Scârbos . Magyarul, lebosz !

A fogorvos rendel egy gereblyét a székely ezermestertől . Gecse bácsi el is késziti s hazaviszi neki . A fogorvos átvenné a munkát, de észreveszi, hogy a gereblyének nincs foga. Miért nics ennek a gereblyének foga Gecse bácsi ? Hát gondoltam, hogy maga a fogorvos és tegyen olyan fogat amilyet akar !
- Pista bácsi, árulja már el, hogy tett szert ekkora vagyonra?
- Hát, fiam, zsidókat bújtatok a pincémben, ők meg fizetnek érte.
- De hiszen a háború már hatvan éve véget ért!
- Tudom én, de ők szerencsére nem tudják!
Székely bácsi utazik a vonaton. Jön a kalauz, nézi a jegyet.
- Uram, az ön jegye nem ide szól.
- Hogy-hogy?
- Ez a vonat gyors, a jegye pedig személyvonatra érvényes.
- Na és mi a különbség?
- Az, hogy ez gyorsabban megy.
- Tőlem aztán hajthatják lassabban! Én ráérek.
Az öreg székelyt megszólítja egy turista:
- Mondja, bátyám, hogy jutok leghamarabb Kolozsvára?
- Gyalog vagy autóval?
- Autóval.
- Na, hát tényleg azzal jut oda leggyorsabban.
A székely bácsi összeveszik az asszonnyal. Dühösen kimegy a házból és becsapja az ajtót. 10 év múlva jön csak vissza.
Kérdi az asszony:
- Hol voltál?
Mire a székely:
- Kimentem levegőzni.
Nagyon jó viccek!! Egy kis vidámságot a nehéz napokra!!!
Az öreg székelynek száz litert tejelő Riska tehene van, csodájára is jár ország-világ. Kimegy a bácsihoz egy riporter is érdeklődni:
- Bácsika, hogy lehetséges, hogy az ön tehene ennyi sok tejet ad?
- Ááá, semmiség az egész, minden a kedvességen múlik.
- ???
- Minden reggel kimegyek az istállóba és megkérdem a Riskát, hogy "Mi lesz ma vacsorára? Tej vagy marhasült?".
Parasztbácsika megy a lovas kocsival az út szélén. Egyszer csak, mikor a piros lámpánál áll, egy Ferraris srác áll meg mellette. Ránéz a srác a bácsikára, mondja neki:
- Két ló? Nekem négyszáz van.
A lámpa zöldre vált, a Ferraris srác csikorgó gumikkal elhúz. Parasztbácsika is szépen lassan elindul. Pár pillanat múlva a következő sarkon túlról nagy durranást, robajt hall. Mikor odaér, látja, hogy a Ferraris srác felkenődött a villanyoszlopra.
Erre mondja a bácsika a srácnak:
- Mi van, szétszaladt a ménes?
A székelybácsi a kórház kapusát kéri, hogy engedné be a Szemfüll osztályra. De hát ilyen osztály nincs is. Van Or-Füll- Gége és külön Szemészet, oktatja ki a kapus . De én a Szemfüll osztályra akarok menni, mert nem azt látom amit hallok, makacskodik a székely !
Bemegy a székely legény a kocsmába és elkiáltja magát:
- Ki meri megütni az apámat?!
Néma csend, a legény még egyszer elkiáltja magát:
- Ki meri megütni az apámat?!
Erre odalép egy szekrény nagyságú ember és durr, az apának egy nagy pofont lekever. Erre a székely legény:
- Jöjjön innen édesapám, mert itt még agyonverik magát!

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek