Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8788

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Jó lenne, ha ezt sokan megszívlelnék. Szoktam rágcsálni a friss leveleit...Meg fogom próbálni a teát is. Köszönöm, hogy megosztottad, vittem is tovább...

 

                                  A CITROM 10.000-szer erősebb mint a CHEMOTERÁPIA

 

Az a jó hogy a citromot (nem a tablettát) lehet enni, és a testnek készithetünk egy citrom fűrdőt, különösen a befolyásolt területeken (ott ahol rákos).

 

Vágj fel citromot és add oda a gyerekeknek hogy szopogassák, vagy tegyél a pohár vizedben egy pár szeletett, ezzel is megelőzheted a rákot.

Ha valaki ismersz aki ezt még nem tudja kérlek hogy küld el nekik mert egy óriás szivességet teszel nekik azzal hogy tudatod velük ezt.  

 

A Citrom ”Citrus” ez egy csodálatos termék ami MEGÖLI A RÁK SEJTEKET, 10 000 szer ERŐSEBB MINT A KEMÓTERÁPIA. Miért nem tudjuk mi ezt ???

 

Azért mert laboratóriumok vannak akik érdekeltek egy szintetikus verzió elkészitésére, ami HATALMAS PROFITOT hoz nekik. Te most úgy segíthetsz a szükségben levő bárátaidon, hogy ezt a tudomásukra hozod, hogy a "valódi citrom lé" (ami nem laboratóriumban készült) előnyös a betegségek megelőzésében. Az íze kellemes és NEM termeli azt a rettentő kemóterápiai efecteket (mellék hatások).

 

Ha van lehetőséged hogy egy citromfát ültess a kertedben vagy terasz-balkonodon, akkor még ma tedd meg.

Hány ember hal meg azért mert ez egy féltve örző titok, a múltimilliomosok és a nagy cégek nem akarják nyilvánosságra hozni, mert akkor elesnek az óriás haszontól.

 

Amint tudjátok a citrom fának nem kell sok hely, és tudjuk hogy sok fajta létezik belőlle. A citromot eheted külömböző képpen: megeheted a pépet, a kipréselt lét, készithetsz hűsítő italokat belőlle, sörbet (angolul sorbet), tésztákat süteményeket. A citrom hitelesítve van sok erényel, de a leg érdekesebb az az eredmény amin a cisztákon és a daganatokon csinál.

 

Ez a növény egy bizonyított orvoslás az ÖSSZES RÁK TIPUSOK ELLEN !!!

 

Egyesek azt mondják hogy a citrom nagyon hasznos külömböző rákokra. Anti-mikróbus spektrum (színkép) a BAKTÉRIUM, INFEKCIÓ és GOMBÁS MEGBETEGEDÉSEKRE, az ÉLŐSKÖDŐ PARAZITÁK ÉS FÉRGEK ELLEN, A VÉRNYOMÁST SZABÁLYOZZA AMI TÚL MAGASS, és egy ANTIDEPRESSANT (DEPRESSZIÓ ELLEN, CSÜGGEDÉS ELLEN), KÜZD A STRESSZ ELLEN, és az IDEG RENDETLENSÉG ELLEN !!!

 

Ennek az információnak a forrása elbűvölő. A világ legnagyobbik gyártójától jön, ami azt mondja hogy több mint 20 laboratórium tesztelte már 1970 óta, és a kivonatok ezeknek a kisérleteknek leleplezték azt hogy: MEGSEMMISITI A ROSSZ INDULATU CELLÁKAT 12 tipus rákban beleértve a: COLON (ezt a szót nem találtam meg a szótárban), MELL, PROSZTATA, TÜDŐ, és a HASNYÁLMIRíGY-ben. 

 

Az összetett ebben a fában (citromfa) valóban azt mutatja, hogy 10 000 szer jobb mint az ADRIAMYCIN, ez az a gyógyszer amit használnak világszerte a kemóterápiában, ami meglassítja a növekedést a rák cellákban.

És ami a legfurcsább, hogy ez a CITROM kivonat tipus terápia, nem csak hogy megöli a rosszindulatú rák cellákat, de NEM BEFOJÁSOLJA AZ EGÉSSÉGES CELLÁKAT.

 

Institute of Health Sciences, 819 N. L.L.C. Cause Street, Baltimore, MD 1201

 

Fordította angolból:

Ifj. Balla Ferenc

Melbourne-Ausztrália

Nekem két kérdésem volna a citrommal kapcsolatban.

  1. Régóta foglalkoztat, hogy vajon elég-e csapvízben leöblíteni a héját, amit tudomásom szerint  vegyszeres oldattal kezelnek - vagy esetleg szükség volna alaposabb, pl. melegvizes, mosogatószeres súrolásra? Én eddig csak süteménybe reszeltem, de ha jól értem, itt kifejezetten ajánlják a fogyasztását.
  2. A cikkből nem derül ki a citromfa szerepe: az ültetett növény ugyanis állítólag 15-20 év múlva fordul termőre, kivéve ha időben beoltják, tehát ezt a gyümölcsöt egyszerűbb boltban megvenni. (Termő citromfákat láttam már növényárudákban, de horribilis áron...)
  3. A gyümölcspép nagyon jó ötlet. Jól gondolom, hogy héját-magját bele kell mixelni?

Előre köszönöm a választ.

Zsuzsa

Kedves Zsuzsa! Elnézést,hogy beleszólok,mi néha eszünk citromot,megmossuk a héját (csak vízzel,szivaccsal-nem tudom így elég-e) és felszeletljük keresztbe.Ezeket a cikkeket cukrozva meg lehet enni(nem kis gyerekre gondolok,de úgy kb. 10 éves kortól).    Bennem is felmerült,hogy honnan venni citromot,nincs-e kezelve,nincs-e benne is vmi ártalmas.

 

 






 


Újra a Citromról

Az alábbi cikk Dr Dezsényi Emese doktornőtől jött, aki mentőorvos és katasztrófavédelmi orvos

A CITROM 10.000-szer erősebb mint a KEMOTERÁPIA

Elnézést kérek, hogy eddig nem fordítottam le, most veszem a fáradságot, hogy ingyen és bérmentve lefordítsam mindazoknak, akik nem tudnak angolul.
Figyelem: ami zárójelbe van téve ( ), az mind az én magyarázatom.

Az a jó hogy a citromot (nem a tablettát) lehet enni, és készíthetünk citromfürdőt, különösen a test befolyásolt területein

(ott ahol rákos).

Vágj fel citromot és add oda a gyerekeknek, hogy szopogassák, vagy tegyél a pohár vizedbe egy pár szeletet, ezzel is
megelőzheted a rákot.


Ha valakit ismersz, aki ezt még nem tudja, kérlek, hogy küldd el nekik, mert egy óriási szívességet teszel nekik azzal, hogy
tudatod velük ezt.

A Citrom "Citrus", ez egy csodálatos termék ami MEGÖLI A RÁKSEJTEKET, 10.000-szer ERŐSEBB MINT A KEMOTERÁPIA. Miért nem tudjuk mi ezt ???


Azért, mert vannak laboratóriumok, amelyek érdekeltek egy szintetikus verzió elkészítésében, ami HATALMAS PROFITOT hoz nekik. Te most úgy segíthetsz a szükségben levõ barátaidon, hogy ezt a tudomásukra hozod, hogy a "valódi citromlé" (ami nem laboratóriumban készült) előnyös a betegségek megelőzésében. Az íze kellemes és NEM hozza létre azokat a rettentő kemoterápiai effektusokat(mellékhatások).

Ha van lehetőséged, hogy egy citromfát ültess a kertedben vagy a teraszodon balkonodon, akkor még ma tedd meg.

Hány ember hal meg azért mert ez egy féltve őrzött titok, több, mint gondolnánk.

A multimilliomosok és a nagy cégek nem akarják nyilvánosságra hozni, mert akkor óriási haszontól esnének el.

Amint tudjátok, a citromfának nem kell sok hely és tudjuk, hogy sok fajta létezik belőle. A citromot eheted különbözőképpen:
megeheted a pépet, a kipréselt lét, készíthetsz hűsítő italokat belőle, sörbet (angolul sorbet), tésztákat, süteményeket. A citrom sok kiváló tulajdonsággal rendelkezik, de a legérdekesebb az, amit a cisztákkal és a daganatokkal csinál.


*Ez a növény egy bizonyított gyógyszer az ÖSSZES RÁKTÍPUS ELLEN !!!
*
Egyesek azt mondják, hogy a citrom nagyon hasznos különböző rákokra. Anti-mikrobiotikus spektrum (választék) a
BAKTÉRIUM, INFEKCIÓ és GOMBÁS MEGBETEGEDÉSEKRE,az ÉLŐSKÖDŐ PARAZITÁK ÉS FÉRGEK ELLEN, A VÉRNYOMÁST SZABÁLYOZZA AMI TÚL MAGAS, és egy ANTIDEPRESSZÁNS (DEPRESSZIÓ ELLEN, CSÜGGEDÉS ELLEN), KÜZD A STRESSZ ELLEN, és az IDEGI ZAVAROK ELLEN !!!

Ennek az információnak a forrása elbűvölő. A világ legnagyobb gyártójától jön, amely azt mondja, hogy több mint 20
laboratórium tesztelte már 1970 óta, és ezeknek a kísérleteknek az eredményei bebizonyították azt, hogy: MEGSEMMISÍTI A ROSSZINDULATÚ SEJTEKET 12 típusú ráknál, beleértve a: VÉGBÉL-, MELL-, PROSZTATA-, TÜDŐ-, és a HASNYÁLMIRIGY-rákot.


Ennek a fának (citromfa) az összetétele valóban azt mutatja, hogy 10.000-szer jobb mint az ADRIAMYCIN, gyógyszer

amit világszerte használnak a kemoterápiában, ami lelassítja a rákos sejtek növekedését.

És ami a legérdekesebb, hogy ez a CITROM alapú terápia nem csak, hogy megöli a rosszindulatú ráksejteket, de NEM

BEFOLYÁSOLJA AZ EGÉSZSÉGES SEJTEKET."

Ha a citrom héját is hasznosítani akarjuk, ajánlatos megmosni meleg vízzel és köröm kefével. Olvastam valahol

hogy a déli gyümölcsöket tartósító szerrel kezelik.Ezek eltávolítása miatt is. Amig az a bizonyos citromfa teremni fog, bizony érdemes megvenni az üzletből a gyümölcsét.

Állítólag a C vitaminnal gyógyítanak is, van egy magyar feltalálónk. Itt közzé teszem.

                                                              ******

Volt nekünk egy Nobel-díjasunk, akiről olyan keveset hallani, pedig ezekben az influenzás időkben őt kellene emlegetni, nem mást...

Ez az írás egy picit hosszú, de beteszem, mert lehet, hogy valakinek a hasznára válik és oltással vagy anélkül, de nem gyűri le ez a piszok vírus...

  C-vitamin és Szent-Györgyi Albert

A multivitaminoktól eltérően, a C-vitamin szerepe már jól meghatározott, első alkalmazója Szent-Györgyi Albert (1893-1986) volt, aki a C-vitamin fontosságát bizonyította be. Ez annyira sikerült, hogy orvosi és élettani Nobel díjat kapott érte (1937).
Ő maga eleinte 1.000mg, később 4-5.000mg, idős korára pedig 8.000 mg C vitamint szedett télen-nyáron. 93 éves koráig élt, szellemileg, testileg frissen. Érdekes mód, valahogy elfelejtette a társadalom ezt a neves díjat, ugyanakkor nagyon sok a tévhit a C-vitaminnal kapcsolatban. Valahogy egy téves szemlélet uralkodik a világon, ez a szemlélet dominálja az orvosi oktatást, így aztán nem csoda, hogy a legtöbb, főleg idősebb orvos, erősen tiltakozik a C-vitamin használata ellen, mondván inkább káros, mint hasznos. A fiatalok között azért akad kivétel, olyan, aki maga is érdeklődik a vitaminok iránt és hajlandó annál több információt begyűjteni és feldolgozni, mint amennyit az egyetemen kap.
A mai, hivatalosan javasolt napi C-vitamin mennyiség 60mg. Ez egy hihetetlenül alacsony érték. Honnan származik ez a szám? Annak idején Adolf Hitler számoltatta ki orvosaival, hogy mi az a minimális C-vitamin mennyiség, amit biztosítania kell katonái számára, hogy elkerüljék a skorbut (C-vitamin hiány) utolsó, legsúlyosabb fázisát. Ez az érték szerepel ma is, a hivatalosan ajánlott mennyiségként. Pedig már akkor is ki tudták számolni, hogy ez a minimális, végső mennyiség. ()
Valószínűleg azért uralkodik ma is ez a szám, mert olyan silányak az ételeink, hogy ennél lényegesen nagyobb C-vitamin mennyiséget képtelenség belepréselni.

Egy érdekes hír napjainkból, kutatók egy része megállapította, hogy rendszeresen, éveken át tartó C-vitamin szedése nem segít elkerülni az influenzát. Kiderült, napi 200mg-ról beszéltek (!) Pedig a kedves kutatók tudhatnák, hogy a C-vitaminból napi 200mg fogyasztása, a minimálisnál is kevesebb, így aztán értelmetlen volt a kísérlet. Esetleg ha a Szent-Györgyi Albert által ajánlott napi 4.000-5.000 mg-ot alapul véve készítettek volna kísérletet.
A multivitaminok erőssé teszik a szervezetet fő céljuk a megelőzés, míg a C-vitamin egyfelől megelőz (napi 1.000-2.000mg), másfelől bajban, nagy dózisban segít. Influenza esetén napi 10.000 mg is szedhető, hiszen betegségkor akár több nagyságrenddel is megnő a szervezet C-vitamin igénye. Így, egy komolyabb influenza 1-2 nap alatt is elmúlhat, elmaradnak a szövődmények és az antibiotikumok, valamint a hosszú munkaképtelen állapot.
Sokan, de főleg a vegetáriánusok mondják, hogy sok zöldséget kell enni, és ezzel minden megoldódik. Na de mennyit?
Napi 1.000 mg C-vitamin bevitelhez meg kell enni naponta legalább 2,5kg citromot, földiepret, vagy 3,5kg ribizlit, több mint 12 kg cseresznyét, vagy őszibarackot. És akkor ez még csak 1.000 mg.
Ugyanez zöldségből 2 kg zöldpaprika, hasonló mennyiségű káposzta, 4-5 kg paradicsom. Ez sem kevés, viszont a zöldségek esetén a jótékony vitaminhatás mellett megjelenik a növényirtószer, ami már ekkora mennyiségnél igen tekintélyes, tehát több rosszat tesz, mint jót. Természetesen a zöldségeket csak nyersen lehet elfogyasztani.

Fontos, hogy az igazi vitamin, az természetes mert lényegesen jobban szívódik fel, mint szintetikus megfelelője.

Tényleg hasznosul-e az, amit megettünk, vagy hiába minden.
Ezt ma már ki lehet mérni biorezonanciás módszerrel.
Aki hosszabb távon vitaminok szedésére adja a fejét, az mindenképp menjen el egy biorezonanciás mérésre (LIFE System) az elején és egy fél éves alkalmazás után. Érdekes lehet az eredmény. Többször előfordul, hogy ami egyik embernél felszívódik, az a másiknál nem. Ez a különbség adódik az emberek genetikájából, táplálkozásából, életviteléből, stb.
Általában elmondható, hogy mindenki másképp reagál a vitaminokra. Vannak látványos felépülések akár agyvérzés után is, van viszont sok olyan eset, ahol nem annyira látványos az eredmény.
Fontos a mértékletesség, az arányok pontos betartása, mindenképp szakemberhez kell fordulni, nem szabad hinni az MLM rendszerek reklámszövegeinek.
Alapszabály, hogy nem mindenkinek kell multivitamin tablettákat szednie, de akinek szüksége van rá, akár életmódjából, akár valamilyen betegség miatt, az csak a legjobbat szedje, és semmiképp ne az általánosan ajánlott RDA mennyiséget.
Amit viszont mindenkinek naponta szednie kell, az a C-vitamin. Napi szinten felnőtt korban 2.000 mg mindenképp ajánlott, megfázásos, influenzás betegség esetén 10.000mg (1-2 óránként 1.000mg) ajánlott. Gyerekeknél napi 500-1.000mg ajánlott 10 éves kor felett.
Amit szintén naponta kell fogyasztani, az ásványi anyagok és nyomelemek széles köre.
Praktikusan olyan táplálék kiegészítőt érdemes használni, mely gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben, illetve enzimekben. Ettől függetlenül pedig lehet C-vitamint fogyasztani a már javasolt mennyiségben.

Ami az iskolakönyvekből kimaradt


Szent-Györgyi Albert egy különleges ember volt. Mai szemmel Bill Gates-hezt lehetne hasonlítani. Spirituális volt , radikális újító. Azt tanította és bizonyította, hogy minden betegséget meg tud gyógyítani C-vitaminnal. Ezen felvilágosító munkássága olyan sikeres volt, hogy megfenyegették, hogy megölik. Ő azonban nem hátrált meg. Mivel ténylegesen nem vállalták fel, hogy megöljék, ezért kompromiisszumot kötöttek vele. Megkapja az amúgy is megérdemelt Nobel-díjat, és visszább vesz felvilágosító munkájából. A díjat megkapta, és valamelyest vissza is fogta publikációit.
A világháborúban Magyarország kiugrásáért tevékenykedett, ezért körözték a németek.
A háború után csatlakozott a győztes oldalhoz, az Akadémiát akarta újraszervezni, azonban a konzervatív akadémikusok ellenállása miatt megbukott ez a tevékenysége.
Túl sok, számára megoldhatatlannak látszó problémának ütközött a háború utáni időszakabn, ezért 1947-ben egy svájci útról nem tért haza, hanem az Egyesült Államokba távozott.
Új hazájában tovább folytatta munkásságát. Egyik legfontosabb tevékenysége, amelyről nemcsak, hogy hallgatnak, de egyensen le is tagadják, az volt, hogy felhívta a világ figyelmét a modern biológiai szemlélet kialakításának szükségességére. Szent-György is tudta, hogy abban az időben (még ma is!!!) a newtoni biológia uralkodik, ami az embert mint gépet tekinti, egymáshoz kapcsolódó, egyébként önálló szervek halmazaként értelmezi, ezért is a túl sok szakosodás. Mivel a fizikában, ahol a newtoni fizika mellett már megjelent a kvantumfizika, nyílt levélben szólította fel a világ tudósait, hogy váltsanak szemléletet, a biológiában is lépjenek, és alakossák meg a kvantumbiológiát, ahol a még ma sem elfogadott energetikai szemlélet is teret kaphatna(megj: napjainkban az EKG, EEG, MR is a szervezet energetikáját elemzi, de ezek a kivételek). Levele hivatalosan megjelent a kor két nagy szaklapjában a Nature-ban, és a Science-ban. Évekkel később sok tudós hivatkozik erre a korszakalkotó levélre. Érdekesség, hogy a Szent-Györgyi hagyatékban nem található ez a levél, állítólag sosem volt...
Szent-Györgyi 73 éves korában daganatot kapott. Környezetében mindenki megijedt, ő azonban ezt egy lehetőségként élte meg. C-vitaminnal, és egészséges életmódjával ki is gyógyította magát néhány hónap alatt.



93 éves korában halt meg, egészséges volt. Egy autóbaleset okozta halálát. A baleset körülményei rejtélyesek...

 

 

 

 

Kedves Erzsike és Tamás!

Most már elárulom, hogy én mosogatószerrel és szivaccsal/körömkefével szoktam megmosni a citrom héját, aztán gondosan leáztatom. A válaszotok megnyugtatott, hogy nem vagyok elmebeteg...

Az a hatalmas adag C vitamin viszont elég meglepően hangzik. Két és fél kg nyers citrom... Vagy többezer mg vitamin... Mindegy, Szentgyörgyi Albertnek elhiszem!

Többször ültettem már citromfát, dekoratív és kellemes növény, ugyanakkor nagyon kényes. Rendkívül érzékeny a pajzstetűre, amit a szabadban szinte biztosan elkap.

Köszönöm a válaszotokat. Üdvözlettel: Zsuzsa

 

30 éve kisérletezem citromfákkal. Sajnos, mindig kipusztult. A legigéretsebb pedig megfagyott egy hirtelen hidegben. De a sógornőmnek, aki "házi" és nem panel, s egyéb társasházi körülmények között próbálkozott vele, szinte elsőre sikerült két fát nevelni. Az egyik pár év múlva elpusztult, de a másik mostmár majd karvastagságú és sokat terem (nem kell arra 20 évet várni!). Igaz, télen szinte kiszorítja az autót a garázsból, s egyre nehezebb ki-be hurcolni dézsástól. Állítólag, ha a kis fa tetejét 4-szer visszacsíped, nem kell beolttatni.

Cseh Tamásnak üzenem, és minden érdeklődőnek.

A nyersen fogyasztható zöldségek ( még ezeken kívül is vannak): murok, petrezselyem, zeller, paradicsom, paprika,karalábé, hagyma, fokhagyma, cékla, saláta....a teljesség igénye nélkül.

Például egy cékla  saláta recept amit minden nap fogyasztani lehet:egy céklát lereszelni (természetesen megpucolva), egy almát szintén, egy hagymát összevágni, valamint 2-3 cikk fokhagymát is. Összekeverni, nyakon önteni 2-3 ek hidegen sajtolt olajjal (lehet kender, lenmag, olíva, stb.) és ugyanannyi almaecettel. Nagyon egészséges.

De ezenkívül turmixolva is.

                                                       *****.

A tavaszi fáradtság ellen: úgy lehet küzdeni, hogy az egészséges életmódot még jobban betartjuk, a roboráló szerekből most gyakrabban fogyasztunk, pl. amit leírtam ezen az oldalon is. (a mézet és a kipróbált receptet)

Sok folyadékot fogyasszunk.

Naponta kell sétálni a friss levegőn.

Az immunrendszert ezáltal erősítjük.

Betegség esetén előnyben részesíteni a természetes szereket, valamint a pihenést. Akut betegség esetén ha jól

kiizzadunk és egy jó alvás felér egy jó terápiával.

Méregtelenítés:általában 2-szer évente jó ha végzünk egy méregtelenítő kúrát, zöldség vagy gyümölcslével 2-3 napig.

A cékla nyersen is ezt a célt szolgálja.

Nagyon fontos a napi nevetés és a harag elengedése, pozitív gondolatok, derű, vidámság.

 

Kedves Doktornő!

-Köszönöm szépen a tájékoztatást.Minden jót kívánok.

 

Tavaszi....ppt Tavaszi fáradtság...ppt
3446 KB   Megtekintés   Letöltés  

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek