Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8792

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

A hétvégi kamillás öblögetés után ma szájsebészet lesz, mivel egy igen költséges műtét után és előtt áll nagyon nyugtalanítja ez a probléma, ha nagy gond van meg kell szakítania vizsgáit és haza menni (Malmö).

Visszajelzek!

Más:

Folyamatos íny vérzésre mit tanácsol?!

Köszönöm!

Márta

Kedves Márta! Arról kértem a visszajelzést, hogy miután bevette a homeopátiás szert

van-e valami változás?  A jelzéstől eddig elég sok idő telt el. A műtét nem kizáró ok.

Én műtét előtt szoktam bevenni az említett szert.De ha mütétről van szó akkor a 200-as

potenciált.

A fogínyvérzésre a kicsavart citrom levét meginni, a megmaradt citrom belső részével helyileg megdörzsölni naponta többször is, vagy a propoliszos ecsetelés. De lehet egyiket a másik

után is. Én így csináltam és kimaradt!!!

 

Köszönöm a citrom ötletet!

A leányzó ma megy szájsebészez.

Hétvégén itt nem lehet homeopátiás szereket beszerezni, s meggyőzni is nehéz lenne, hogy az segíthet. De azért próbálkozom!

Remélem, hogy nem lesz újabb műtétje.

Más:

Masszív ínhüvelygyulladás fölött- - bal csukló, pattanó ujj, tenyér zsugorodás - azaz mindkét kezem tönkre ment- műtét nélkül megúszható, fizikón túl vagyok?!

Pihenés momentán elképzelhetetlen....

Köszönöm

Márta

Nem tudom így megítélni milyen elváltozások vannak a kezén. Gondolom más tünettel is társul. Azt javaslom, hogy menjen el homeopátiás alkati kezelésre

vagy reumatológus szakorvoshoz.

Reumatológus folyamatban...

A citrom, mint herpeszre gyógyír, már nem tudom melyik oldalon van, de azt igen, hogy teljesen visszahúzódott tőle a kis rakoncátlan, mihelyt bekentem vele 3x, 4x. Még jó hogy eszembe jutott!
kedves doktor no szeretnem kerdezni a ferjemnek mindig gyomor egese van es puffad szodabikarbonatot szokott venni az egy kicsit segit de a kovetkezo evesnel ismet kell fajon szodat mit tehetunk kerem ha tud segitsen koszonom elore is minden jot --ilu

  Bizonyos korban,illetve a kor előrehaladtával szaporodnak a tünetek. Ha már előtte kezdődtek a problémák.Ilyenkor csak tüneti kezelést szoktunk javasolni. Nem fog kimaradni, állandóan visszatér, de ezzel nyugodtan ellehet lenni, csak tudni kell ezeket. És ezért kell a kúrát folytatni. Lemásolom ide Gyuri bácsi véleményét. Érdemes megfontolni és betartani.

 "Gyomorégésre:étkezésnél minden falatot legalább 60x meg kell rágni, az íze is ilyenkor jön ki az ételnek. A hurutos gyomor gyomorsavat termel és ettől ég a gyomor, ennek kiváltó oka a gyomorideg. 6 hétig 1 csapott evőkanál orbáncfű 2 dl. forróviz, 10 perc állás után minden nap meginni.

A savtermelés csökkentésére fehér akác virág tea  jó.

Lúgosításra fehér árvacsalán tea.

A 6 hetes kezelés után 6 hét pihenő és megint lehet kezdeni elölről.

2 naponta meg kell inni 2 dl. vízben feloldott 1 teáskanál szódabikarbónás vizet".

 

nagyon szepen koszonjuk meg fogjuk probalni minden jot onnek

Szia Mária! Szénanáthára több gyógymód létezik, kevesebb hatással. Ami jobban bevált, igaz ez sem

100 %, a homeopátiás alkati kezelés. A természetes gyógymódok közül a homoktövis olaja és a fekete

retek leve. Minden nap egy kupicával, amíg a probléma tart.

A homeopátiás alkati kezelést úgy is csak nem akut periódusban alkalmazzák. Addig lehetne szedni

az Ambrosia 9- est.Ezt lehet 3-szor naponta akut esetben. Egy akut eset 3-4-5 napig szokott tartani. Azután

2szer1 naponta.

Kedves Mária és Erzsébet Dr. nő

Engedjétek,hogy megosszam veletek nem régi tapasztalatomat.Erdélyben is kezelek és az egyik idős hölgy betegemnek adtam ezüst colloidot az ízületeire és a férje is megkóstolta, a több évtizedes allergiája kb. 80%-ot javult ,nem mindenkinél hat egyformán ezt már leírtam, de meg lehet próbálni ezt is,mindamellett amit a doktornő javasolt mert ugye "fűben fában orvosság van"  :-)

 

Tisztelettel és szeretettel:   Gyula

„Az orvos nem ura, hanem csak szolgája a természetnek.

Ezért úgy illik, hogy az orvoslás tudománya a természet akaratát kövesse”.

                                                  *****

 Hippokratész már 2500 éve azt tanácsolta:” Legyen az ételed az orvosságod és

az orvosságod az ételed”. Jó pár évszázada az emberiség megfeledkezett erről

a tanácsról, s a lényegét talán most kezdjük újra megérteni.

                                                  *****

Sok ember betegsége idején nem gondol többre, csak az „üzemzavar” lehető

leggyorsabb megszüntetésére.

A pszichoszomatikus orvoslás azonban kezd valamit gyanítani a test és a

lélek közti szoros összefüggésről. Újabb orvosnemzedékek dolgoznak azon,

hogy a régi orvosi hagyomány kincseit integrálják egy teljességre törekvő gyógyászatba.

                                                   *****

Ezek a gondolatok voltak, amiken mélyebben elgondolkozva a mai énemet kialakították.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek