Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8795

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Draga Doktorno!Megint irnom kell,mert a kovetkezo dolog tortent a lanyommal: rola irtam mar,hogy tizeneve Felix furdon felszedte az erezipelt,mellyel azota is veszodik.Junius elejen nagyon kezdett fajni a laba sazt hitte ,hogy erezipel,elment az orvoshoz,de azt mondtak,hogy viszergyulladas,felirtak a gyogykezelest ,de a sok gyogyszertol gyomorverzest kapott es surgosen beutaltak a belgyogyaszatra,ahol a labat is kezeltek,szepen javult,10 nap utan hazaengedtek,mert jok voltak az eredmenyei s meg egy het betegszabadsagot kapott.Kozben az aposanak le kellett vagni a masik labat is   s vegig vele volt s intezte az apolasat ,tehat nagyon megeroltette magat,s kozben visszament dolgozni is.Most augusztus elejen megint rosszabra fordult a helyzete ,visszament a jarvanykorhazi orvosnohoz o kiirt1 het pencilin injekciotgentamicinnel s elkuldte a sebeszetre,hogy vegyenek az erbol valadekot,hogy megtudjak mire reagal a virus .Most azt mondtak ,hogy egy hetig szedje a penicilin tablettat citrofloxinnal,de meg mindig faj a laba,csak nem annyira dagadt,csAK PIROS, S IDONKENT ENYHE VISZKET. Mit tegyunk,azt a bizonyos beladonas kezelest esetleg?Kernem szepen valaszolni.Elore is koszonjuk szepen.

Kedves Éva! Azt a homeopátiás kezelést amit felírtam, csinálta?Egyébként miért nem Ő ír?

Nem működik, ha Ő nem akarja. A beteg szabadságát meg kell hagynunk. Választ várok
Koszonom a gyors valaszt,a homeopatias kezelest nem kezdte el,mert kozbejott a viszergyulladas ,a korhaz,  srb. amitnt leirtam,megmondom ,hogy irjon O ,csak ha jol tudom  onincs benne az Erdelyi magyarok  oldalban.Udv Eva.

http://www.youtube.com/watch?v=6gwYfv1jVkg

Kedves Éva! A figyelmedbe ajánlom ezt az információt!

K edves Doktorno! Elolvastam ,nagyon erdekes,amit hallottam.Errol a dologrol nekem is vannak sejteseim .Nagyon koszonom,hogy felvetted a kapcsolatot Agicammal.Mindent nagyon koszonok.Udv Eva

  Válaszolt: adam agnes

 Hat elso sorban azt szeretnem mondani neked, hogy az ereimmel nem is volt olyan nagy problemam mindeddig amiota azt hiszem hogy beallt a menopauzam (talan) mar januartol ne voltam beteg a tavaly is csak ugy haromszor.Az  erizipelleL mar 1999 ota hadakozom rengeteg gyogyszert beszedve.Most is.A nogyogyaszom mindegyre vissza akarja allitani hormonos gyogyszerekkel de az ereknek az sem jo nem? Tehat a viszereimre a Detralex kezelest veszem 1-0-1.Talan nem is zavarna ha nem szallt volna ra ujra az erizipel.Helyzetváltoztatáskor fáj a lábszáram nem annyira  piros csak ha sokat jarok rajta.Ha beindulok akkor jobb de egyfojtaba toporognom kell vagy leülnöm.Ébredéskor  lassan az agyba is fáj nehezen indulok be reggel nagyon.A jobb lábamnak kutyabaja kiveve egy kidudorodott viszeret ami nem zavar csak nem szep. A belgyogyasz szerint meg kell műteni oket amivel nem nagyon ertek egyett mert az sem a végleges megoldás. A kérdés hogy hogyan tovabb?El lehet e kerulni a mutetet?
A belladonna es hamamelis kezeles az erizipelre lessz jo? Koszonom a biztatast es a gyors valaszokat.
Agi

Kedves Ágnes! A kezelést illetően, a belladonna és a hamammelis az erizipel megelőzésére van. Akut esetben naponta 3 szor, 3-4 napig.( az alacsony potenciálból)

A lábod fájdalmát kérlek részletezd: -a fájdalom jellege, elhelyezkedése, -mikor, mire föl jelenik meg, rosszabbodása. stb.Kérek naponta visszajelzést.

 

jo estet a  ma reggel nehezen indult vagyis amikor felkelek egyet nyilalik a labszaramba azutan tudok lepni  szoval nem tudom a labam egybol leengedni ha felallok.a fajdalom  olyan mintha eges volna a labamon de belulrol. aztan  ugy delfele mintha a regi volna minden nem faj nem sajog.delutan  ugy erztem h viszket finoman megdorzsoltem az jolesett de ujra felmelegedett a gyulladt resz ugyhogy ujra vizes torlot tettem ra ami jol esett es feltettem pihenni. a gyogyszert szedem .ma volt az utolso penicilin nap szerintem mar nem  megyek vissza a fertozo klinikara mert a gyomrom  latja karat. anemiara nem tudnal ajanlani valamit.vas tablettat szedek es acid folic ot  reggel.

Válaszolt: Ádám Ágnes

Szép napot, ma reggel úgy pattantam ki az ágyból mint régen . Fájdalmam nem volt a második éjjele. Átalszom a éjszakát, a bizsergő fajdalom a délelőtt kezdte újra de csak úgy halványan. Nem dagad így hogy pihentetem nem tudom ha vissza megyek dolgozni akkor milyen lesz.
A lábfejem is jobban tudom le es fel mozgatni nem feszít. Igen csak a bal lábam fáj. A boka felett úgy mint egy ov.a pirosságból is enyhült. Az erizipel sosem jött egyszerre 2 lábamra hanem felváltva.
Mára ennyi lenne holnap jelentkezem és köszönöm.

Draga Doktorno! Utana neztem a belledonna es hamamerisznek itt Marosvasarhelyen csak 3, 5, 7, 9, 15, 30, es 200-as kiszerelesben kaphato.Melyiket vegyu Agicanak?Koszonjuk elore is Udv Eva

Kedves Éva! Írtam, alacsony potenciáljú legyen . 10- ig mind alacsony.

Nekem teljesen mindegy hogy melyiket veszi meg.

A keresztszülő a 6-ost használta, én a 9-est szeretem.

Üdvözlettel: Erzsébet

Draga Doktorno! Nagyonszepen koszonjuk a gyors valaszt,az Agica neveben is.O most nincs gepkozelben,de majd jelentkezik.Adjon a Joisten Erot egeszseget,sikerekben gazdag eletet kedves csaladoddal egyutt!!!.Udv.Eva

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek