Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

A dalai láma megígérte, hogy szeptemberben Erdélybe látogat. Vajon összehasonlítható-e Tibet és Erdély? Ön mit gondol?

Megtekintések: 334

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

http://www.youtube.com/watch?v=nqYB9yqWxnI

14 000 YEAR OLD HUNGARIAN RUNIC SCRIPT IN ETHIOPIA

Bármi előfordulhat még...
A Dalai Láma sok helyen megfordul a világban. Ide Magyarországra, a Pilisbe gyakrabban ellátogat.
Tudja jól , amit tudtak őseink csak mi civilizáltságunkban lebutítottak nem, hol a legerősebb kapcsolat
Istennel. Bizonyára most jött el az ideje az Erdélyi látogatásának. A legszebb Pünkösd lenne, ha Csaba testvér mellett
láthatnánk Csíksomlyón .
A kapcsolat nem hely, hanem érzés... :)
Csak el kell menni egy bizonyos helyre , hogy "olyan" érzésed legyen.
Ne mondd, hogy a hajdani iskoládban pl. nem törnek fel benned erősebben az érzések, mint amikor 500 km-ről gondolsz rá.
Végre egy nevetős arc könnyed igazsággal felvértezve , Rokonai Ágnesnek irtam , üdv Albert
Igy igaz, amikor szent emberekröl van szó, nem illik az ördögöt a falra festeni . Talán a Pápát is azért nem engedték Erdélybe, mert féltek attól, hogy találkozik Drakulával ? Reggeli humoros jókedvvel, Nagy Antal .
Valószinű, a Pápát azért nem engedték Erdélybe, mert az ortodox egyház nem ismeri el, mint Jézus Krisztus földi helytartója, ( az az igazság, hogy én sem), de az egész csak politika és ezt mindannyian tudjuk nagyon jól, és ez a helyzet a Dalai Lámával is , politika .
Én csak azt nem értem, miért lihegjük túl ennyire a dolgokat, a Dalai Láma vagy a Pápa megtudja oldani a problémáinkat?
Nem. De az ő szavukra jobban odafigyelnek, mint a négyévenként váltakozó politikusokéra. Tehát közvetve legalább ébren tartaná a témát. Arról beszélgettünk itt többször, hogy egy ügy érdekében sok embernek kell szólnia, ha eredményt akarunk.
A lenti három sorodban pedig némi ellentmondást látok. Nem kell csak lebecsülni másokat. Mindig van olyan ember, aki okosabb annál, mint akit személyesen okosnak tartunk. Miért is kellene ápolni a kapcsolatokat, ha nem akarunk odafigyelni a véleményükre, sőt már előtte lebecsüljük azt? A Dalai Láma azt mondja, hogy mindenkinek a véleménye számít. Ti meg hőzöngőknek, túllihegőknek nevezitek az előttetek szólókat. (S mindez csak egy lehetőség felmerülése kapcsán)
Senkit nem becsültem le, de nem lesz érzelmi szorulásom, azért mert a Dalai Láma nem látogat Erdélybe, annak ellenére, hogy én is örvendtem volna a látogatásának. Ez nem jött össze most, de nem dől össze a világ.
Mellesleg kik azok akik jobban odafigyelnek és mire? Addig amig az érdekek ütköznek és valamiből nem származik haszon, senki nem figyel semmire!!!! Ezt mindannyian megtapasztaltuk. Lehet hogy fásultnak, meg pesszimistának leszek titulálva ( vagy még másnak is ), de én még itt élek Erdélyben, és állom sarat és gondolom , véleményem lehet nekem is.
Sajnálom.Ezt: "sem a Pápa sem a Dalai Láma nem tud többet mondani" nem tartom pozitív megítélésnek. Sem a pápa, sem a dalai láma nem a képzetlensége miatt kapja meg ezt a címet. Ezenkívül, amit évekkel ezelőtt (itt nem tudom, mégis hány évre gondolsz - 15?, 150?, 300?) nagy magyarjaink mondtak, még sokszor el kell ismételni.

"Mellesleg kik azok akik jobban odafigyelnek és mire?" Csak vagdalkozunk ide-oda, nem is tudjuk miről van szó? Többen elmondtátok, hogy vallási rokonság nem áll fenn Tibet és Erdély között. Ugyan mi más célja lehetne a dalai láma meghívásának, mint politikai? Éppen a két földrajzi egység politikai helyzetének hasonlósága miatt. A Kőrösi ünnepség pedig jó alkalom erre. Az nem rossz gondolat, bárki is mondta ki először meg sokadszor, hogy azok a nemzetek támogassák egymást, akik hasonló helyzetben vannak. A Dalai Láma (így nagybetűsen) egész életében járta a világot és igen sokat tett a béke megteremtéséért, megtartásáért. 1989-ben megkapta a béke Nobel-díjat. Számtalan nyugati újság, folyóirat idézi a szavait, gyűjteményes köteteket jelentetnek meg, könyveket írnak róla. Persze, mi mondhatjuk, hogy mit nekünk a dalai láma, pedig jól jönne a segítsége, ő is mondhatja, hogy mit neki Erdély. Akkor mi meg megsértődünk. A fent elmondottakért, igenis el kellene mennie Erdélybe. Még akkor is, ha mi semmiféle jelét nem adtuk annak, hogy a tibeti vérontás ellen vagyunk, mert egy vallási vezetőtől elvárjuk, hogy bölcs és elnéző magatartást tanusítson. Miért? Mert megszoktuk tőlük.
Kik figyeljenek oda a szavaira? A román, az EU szervei, az ENSZ, és egyáltalán mindenki, akinek köze van a nemzetiségi politikához. Mert - azt hiszem - valamit el akarunk érni, s mindezeknek a szerveknek a hozzájárulására illetve támogatására szükségünk van. A világ közvéleményének támogatására is szükségünk van.
Mire figyeljenek? A fenti tényre, meg a Dalai Láma szavaira kellett volna. A titkára által kiadott kommüniké bejárta volna a világot...

Tudom, hogy milyen Erdélyben élni. 40 évet töltöttem ott, és igencsak igyekeztem becsületes, okos magyar embereket nevelni.
Miért gondolod, hogy rádsütnénk a pesszimista és fásult bélyeget?
Többször kihangsúlyozta a honlap gazda, hogy ez nem mások sérelmére, megsértésére készült lap, azért jött létre, hogy segítsünk egymásnak, s az otthoniaknak is ha tudunk. MIt gondolsz, miért pont ezen a témán gondolkozunk?
A végén még arra kell rájönnünk, amire a Dalai Láma a visszalépésekor: ténykedésünkkel nem békét, hanem békétlenséget teremtünk. Pedig, ha sokan mondjuk és sokszor mondjuk, kénytelenek lesznek odafigyelni. Ez axióma.
Kedves Mária,
Az, hogy felmerem vállalni őszintén, hogy mit gondolok, nem hiszem hogy baj lenne.
Hangsúlyozom nem becsülök le senkit és mellesleg ne higyje , hogy nem tudtam a választ az általam feltett kérdésre.
Nem vagdalózom, de az ember nem mindig hallja, vagy kapja azt amire számit, sokfélék vagyunk, amint Filep Mária is állitja.
Nagyon jól tudom ki a Dalai Láma és nem fogok megsértődni, ha valaki nem ismer el. Miből gondolja, hogy hidegen hagyott a tibeti mészárlás ?
Mindig is becsültem és értékeltem a Dalai Láma munkáját, ez most sem változott. De addig amig a gyermekeimtől olyan szintű román nyelvtudást követelnek, mint a román anyanyelvű gyerekektől, a magyarnyelvű felsőoktatást rangon alulivá teszik ( lasd a marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem), nem fogok azon lelkizni, hogy visszamondta a látogatását a Dalai Láma. Biztos vagyok benne, hogy lesz még alkalom az idejövetelére és lehetőségem szerint támogatni is fogom. De ezen a kudarcon túl kell lépni és én túlléptem. Az csak természetes, hogy a hétköznapok sikjára hozom le ezt témát.
Itt ép ésszel kell túlélni a megaláztatást, az elnyomást, mondhatom, nem könnyű, ha nem igy gondolkoznék, akkor valószinű nem élném túl.
Tisztelettel Kiss Ildikó
Kedves Ildikó!

Köszönöm a választ. Bizony, pontosan azt kell leírni, amit gondolunk, és amit olvasunk, abból meg lehetőleg pont azt kell érteni, amit leírtak. Ezért a szerző is felelős. Nem gondolom, hogy Önt hidegen hagyta a tibeti mészárlás, nem is azt írtam. Még azt se, hogy másokat. Mivel bolhaköhögés (ez esetben minden EGYES ember bolha) nem hallatszik az égbe, ezért gondolom, hogy valamilyen közös jelét kellett volna adnunk legalább az együttérzésünknek. Az erdélyi képviselők legalább az EU- parlamantben megtették, és a tibeti autonómiát is támogatták. Még ez a meghívás is gesztus őfeléjük is.
Jól ismerem a nyelvtanulás gyötrelmeit is. Szegény kicsi fiammal egész délután azt tanultuk, mégis mindennap megszidták. Már én is rosszul voltam bele.
nem fogok azon lelkizni... Dehogynem. Egybként nem írna ide semmit. Különben a környezeti hatások ellen mindenki úgy védekezik, ahogy tud.
Üdvözlettel!
B.M.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek