Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

Értékelés:
  • Jelenleg 0/5 csillag.

Megtekintések: 61

1 személy kedvence

Szólj hozzá !

A hozzászóláshoz tagja kell hogy legyen a Erdélyi magyarok a világban –nak.

Csatlakozzon a(z) Erdélyi magyarok a világban hálózathoz

Hozzászólt Magyari Tibor Március 27, 2010, 2:08pm
Köszönöm a kiegészítő sorait tisztelt Bágyoni Szabó István de a ,,tévedésem'' szándékos volt hisz ismerösek voltak az Őn által leírt részletek a milleniumi épületegyüttessel kapcsolatban, amelynek épitészeti értékét nem vonom kétségbe egy pillanatot sem de engedtessék meg, ne vezessük félre az embereket mert sajnos találkoztam olyanokkal akik megesküdtek hogy ez a Vajdahunyad vára és nem is hallottak az igazi várról. Csupán ezért ragaszkodom inkáb a milleniumi kastély (palota) elnevezéshez és azok akik igazából megszeretnék ismerni az igazi Vajdahunyad várát és egy életre való élménnyel meggazdagodni, látogassák meg Erdélyben. Nem létezhet két Vajdahunyad vár, ugyan ugy mint ahogy nem létezhet két Budapest. Gondolom ebben egyet értünk. Tisztelettel Magyari Tibor.
Hozzászólt Bágyoni Szabó István Március 26, 2010, 11:55pm
Köszönöm a hozzászólását, kedves Magyari Tibor, így legalább alkalma lesz korrigálnia tévedését: ugyanis a budapesti Vajdahunyad vára (ma mezőgazdasági múzeum) NEM a mi erdélyi vajdahunyadi várunk kicsinyített mása! Különösen nem másolata! A magyar építészettörténetben ezzel a névvel híressé vált városligeti történelmi épületegyüttes - Alpár Ignác munkája - a millenniumi ünnepségekre (1896-ra, honfoglalásunk ezeréves évfordulójára) készült azzal a szándékkal, hogy az akkori Magyarország különböző vidékein fellelhető építészeti kincsek (várak, templomok, paloták stb) stílusjegyeit egyetlen műalkotásban mutassa fel e történelmi alkalomra Budapestre sereglő nagyvilágnak. Ezért kaptak helyet benne a jáki kápolnát, a segesvári bástyatornyot, a brassói Katalin-kaput, a diakovári püspöki vár részleteit és másokat utánzó épületek, épületrészek, és persze a vajdahunyadi vár megannyi darabjának (udvar, Mátyás-loggiák, tornyok) ide álmodott példányai... A főhomlokzat, amelyhez a mintát az erdélyi Vajdahunyad vára szolgáltatta, voltaképpen ennek a csodálatos "világkiállítási épületegyüttesnek" a nevét is meghatározta.
Hozzászólt Magyari Tibor Március 25, 2010, 9:40pm
Ez csak a Vajdahunyad várának kicsinyitett másolata.

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek