Kattints az EMKA blogra, az Erdélyi Magyarokért Közhasznú Alapítvány hivatalos blogjára!

Friss hírek és képes beszámolók akciónkról, aktuális eseményeinkről, leírások az általunk szervezett eseményekről és sok-sok egyéb érdekesség.

 

A "Virtuális kaláka" fórumban beharangoztam a segíteni akarásomat, és most ígéretemhez híven,

jelentkezem, virtuális együttműködésre. Én magam gyermekgyógyászatból, klinikai laborból és

homeopátiából szakvizsgáztam. A természetgyógyászat ismeretem édesanyámtól van, ő volt ennek

a szakértője. Én, fiatal orvosként, lenéztem ezeket a gyógymódokat, de el kell ismernem, hogy sok

mindent megoldottak ezzel a módszerrel (több mindent, mint amit hagyományosan lehet).

Természetesen nem akarom ezzel az orvosi feladatot kisebbíteni, csupán több együttműködésre

serkenteni.

 

A rendelőmben elsősorban a természetes eljárásokat választottam. A háttérkivizsgálása  után a

legtöbb esetben elég volt ennek az alkalmazása.

 

Elég sok természetgyógyászati receptem van, amit vagy én írtam, vagy az orvosi ismereteim figyelembe vételével, mások írásaiból tájékozódtam. Szívesen megosztom veletek ezeket virtuálisan. Az én szerepem csupán egy kapocsé lenne, mivel nem láthatom az esetet. Elmondom a receptet és a véleményemet. A fontosabb szerep a Tietek lenne: az önállóság visszaszerzése, a korlátok felismerése és az ápolás.

 

Biztonságot keres az ember örökké. Sok esetben elég nehéz megtalálni, hogy mindenki elégedett

legyen.

Tehát várom a kérdéseket. Erzsébet

 

 

Megtekintések: 8792

Válaszoljon erre

Válasz erre a beszélgetésre

Kösönöm szepen fantasztikus amit irtal.Sokat olvasok ezzel kapcsolatban mert erdekel a rak kutatas,meg elözes.

A savasodast illetöen sokaig volt savam mar mar elviselhetettlen volt az ejszaka.Sok esetben a nyelvemet marta ki

vagy eppen a torkomat.Magamtol hagytam el a hust,tejet,a cukrot.Mara mar nem szedek gyogyszert.Sok zöldseget eszem

es nagyon sok levest.İtt egy recept.Kelkaposztat fel szeletelek szalasra.1db aprora vagott vöröshagyma.2-3db karikara vagott 

sargarepa.3db kockara vagott burgony.1db paprika,1db paradicsom.A vegen pirospaprikat teszek bele es par percig meg fözöm

vagy 1-2db padlizsa 3db zsenge tök ez mind kockara vagva1 db kis kockara vagott hagyma 2db sargarepa.1db paprika 1db paradicsom mielött le vennenk a tüzrol pirospaprikat teszünk bele es at tovabb fözzük egy par percig.

jo etvagyot mindenkinek.

Köszönöm ez megtisztelö szamomra.Örklött sziv infartus es erelmeszesedesre valo hajlamot örököltem a szüleimtöl.

kicsit magas a koleszterinem ami az orvosom szerint aggaszto.Mit tudok tennei ennek elkerülesere?

Kedves Judit! A szívinfarktust, a magasabb koleszterinszintet és az érelmeszesedést mindannyian örököltük,

a kor előrehaladtával. Ezért is találtuk ki a kezelését. Mennyi az a nagyon magas koleszterin szint?

Én nem aggódnék a te helyedben, csupán valamivel gyakrabban kell szedni a leírt citromos fokhagymát.

Nem tudom miért, de van abban valami mesterkélt ahogy az elmenésről vélekednek, egyesek. Pedig mindenki számára köztudott, hogy aki megszületik az meg is hal, ebben nincsen semmi titok.

                                Az élet sója

A magas vérnyomás és a só Nem ismerek olyan vizsgálatokat, amelyek igazolták volna, hogy a só fogyasztás és a magas vérnyomás között közvetlen kapcsolat lenne. Van összefüggés persze, csak az nem direkt összefüggés. A sok húst fogyasztó emberek sok sót is is jutatnak a szervezetükbe, mert a kialakult konyhakultúra ezt követeli. (Nem véletlenül!) A húsban gazdag étkezés okozhat közvetlenül magas vérnyomást, mert az eltúlzott hús mennyiséget nem mindig tudjuk megemészteni a gyomor-vékonybél traktuson belül. Ha viszont a vastagbélben magas fehérjetartalmú étel marad, akkor a bűzös rohadás eredményeként olyan anyagok szabadulnak fel, amelyek elősegíthetik a magas vérnyomás kialakulását.

Mikor sok ember táplálkozásának körülményeiben ok-okozati összefüggéseket keresnek, előfordulhatnak olyan esetek, hogy az okot nem tudják határozottan körülhatárolni. Most is az történt, hogy a magas só- és húsfogyasztás együtt járt, de közülük csak az egyik volt a”bűnös”: a hús, nem pedig a só!

Miért van szükségünk fehérjetartalmú ennivalóra?

Mert a fehérjék tartalmazzák a számunkra nélkülözhetetlen (esszenciális) aminosavakat. Az aminosavakat aztán felhasználhatjuk saját fehérjéink felépítésére, de energiaforrásként is szolgálnak. A bennünk lévő biokémiai folyamatoknak tehát az a feladatuk, hogy a fehérjéket lebontsák aminosavakká, azokat pedig felszívjuk és felhasználjuk az előbb említett célokra. A sejteken kívül kevés fehérje található, a fehérjék a sejtek elsődleges építőanyagai. Tehát hogy hozzáférjünk a fehérjékhez, majd feldaraboljuk aminosavakká, először a sejteket kell feltárni és utána szükséges a fehérjeszerkezeteket szétroncsolni. A fehérjék felszíne többnyire negatív töltésű, a negatív töltésekhez a sejten belül pozitív töltésű kálium kapcsolódik. Amíg szét nem roncsoljuk a sejteket, és amíg a fehérjék nem vesztik el eredeti szerkezetüket, nem „denaturálódnak”, káliumot kötnek oldalláncaikhoz. Denaturált, összegubancolt állapotukban a fehérjék negatív töltésű oldalláncai a pozitív töltésű nátriumot kötik magukhoz. Tehát az összegubancoláshoz kell a nátrium.  A fehérjékben az aminosavakat peptid kötések tartják egyben. Ezen kötések az összegubancolt állapotban jobban hozzáférhetőek. Sósavval, HCl-lel lehet a peptid kötéseket feltörni. A gyomorsavban van elég sósav és vannak olyan enzimek, amelyek ezeket a széttöréseket elvégzik. Ebből láthatjuk, hogy a fehérjék aminosavakká való tördeléséhez kell kellő mennyiségű nátrium és sósav. Az előző írásomban említettem: ahhoz, hogy kellő mennyiségű sósav legyen a gyomrunkban, kellőmennyiségű sót, vagyis nátrium-kloridot kell fogyasztanunk a hússal együtt. Ha a sóban lévő nátriumot kicseréljük káliummá, akkor akadályozzuk a fehérjék összegubancolódását és így a sósav peptid kötésekhez való hozzáférését is és végül ez által gátoljuk a fehérjék emésztését! Ez előnyösen hat a magas vérnyomásra? Azt hiszem, hogy nem! Ha főzzük a húst, akkor a húslevesbe rengeteg kálium kerül a húsból, míg a főtt húsba nátrium jut. Ha sütjük a húst, akkor a rászórt só bekerül a húsba, de még nem kerül ki a kálium, viszont, mikor lenyeljük, sok káliumhoz jutunk. Tehát a fehérjék fogyasztásánál nincs szükségünk bevitt káliumra, mert a fehérjékből sok felszabadul, viszont a fehérjék denaturálásához kell a nátrium. Tehát nincs értelme, hogy a sütésnél, főzésnél használt sónkba a nátriumot kicseréljük káliumra, mert ez inkább árthat, mint használhat. Hét évvel ezelőtt találkoztam először azzal a kérdéssel, hogy az étkezési sóba káliumot tesznek. Már akkor szkeptikus voltam

Hogyan lehetne igazolni tudományosan az állításunkat? Hogyan lehetne ebből tudományos dolgozat?             A húsételünk egy részét a szokásos módon besózzuk, az ugyanolyan mennyiségű másik részét viszont nem sózzuk be, majd megdaráljuk őket. Összekeverjük – mindkét részt külön – egy sósavat és emésztő enzimeket tartalmazó koktéllal, amely a gyomornedvet utánozza. Mindkettőt 36 fokon tartjuk 4-5 órán keresztül, majd megvizsgáljuk, hogy milyen és mennyi aminosavat tartalmaz az egyik és a másik. Ha a besózott húsrész több aminosavat tartalmaz, mint a nem sózott, akkor igazoltuk az állításunkat. Ekkor szép keretbe foglalva leírjuk a vizsgálatunkat, majd elküldjük egy tudományos folyóiratnak. A tudományos folyóirat valószínűleg néhány hónapon belül közölni fogja velünk, hogy a cikk nem közölhető, mert az emberiség már több ezer éve tudja, hogy a megsózott húsétel jobban emészthető, mint a sótlan. De nem hagyjuk magunkat, azért is tudományos szintre emeljük a vizsgálatunkat. Kitaláljuk, hogy mindkét húsrészt besózzuk és az egyikhez kalciumot adunk. Ha kimutatjuk, hogy a kalciumot is tartalmazó húsrészt mesterségesen megemésztve több aminosavat kapunk, mint a kalciumot nem tartalmazó húsrész esetében, s ha még azt is meghatározzuk, hogy mennyi kalcium hozzáadása a leghatékonyabb, akkor már biztosan nagyon tudományosak leszünk, s valószínűleg a folyóirat is elfogadja, s közli is a munkánkat. A kalciummal dúsított só-keverékünket szabadalommal le is védhetjük, saját magunkról el is nevezhetjük, így nemcsak híresek, de gazdagok is lehetünk.Jómagam tudományos vizsgálatokat ugyan nem végeztem az adott témakörben, de élettani tudásom alapján azt mondhatom, hogy káliummal nem, de lehet, hogy kalciummal érdemes dúsítanunk a húsételekhez használt sót, a nátrium kloridot.

Jobb-e a tengeri só, mint a bányából származó? A tengervíz sok sót (nátrium kloridot) tartalmaz és ez már több millió évvel ezelőtt is így volt. A sóbányákban összegyűlt só is tengervíz eredetű, csak a nagyon régen létezett tengerek gyűjtötték össze annak idején. A tengervízben kellő mennyiségű jód is található. A jód viszont nagyon illékony, ezért a régebben lerakódott só rétegekből eltűnt már. A jódtartalmuk miatt javasolják inkább a tengeri sót. Viszont a bányákból származó sót is lehet jóddal dúsítani. Azt viszont tudni kell, hogy akár tengeri sóról, akár jóddal dúsított sóról van szó, ha sokat áll a raktárakban és a boltok polcain a jód kiillan belőlük egy idő után.

Kell-e a több millió éves sót – az eredetit – javítgatni? Az a feltaláló, akivel néhány évvel ezelőtt találkoztam, még azzal az érvvel dicsérte találmányát, hogy nem annyira sós az ő sója, mint amilyen a normál asztali só. Az övéből még többet is lehet az ételbe tenni! A sós íz érzékelésére szerencsére van ízlelőbimbónk. A só, a nátrium klorid bevitele szabályozva van bennünk, már millió éve. A szervezetünkbe egy falatban több nátrium kloridot nem vihetünk be. Ha a szükségesnél több só van az ételünkben, kiköpjük, mert túl sósnak érezzük, és azt mondjuk, ez olyan, mint a méreg! A kálium klorid kevésbé sós ízű, mint a nátrium klorid, többet kellene használnunk belőle, hogy ugyanolyan sós legyen az étel. A nagyobb mértékű sózás viszont már árt a szervezetünknek. A túlzott só bevitel nemcsak magas vérnyomást okozna, hanem súlyosabb problémákat is! A sóval is úgy vagyunk, mint például az alkoholos italokkal: kevés nem árt, sőt használ, míg a sok káros!

Egy újabb érdekes és nagyon hasznos ismertető! Köszönjük az értékes információt!
A boltokban tényleg olyan sok fajta só sorakozik a polcokon, hogy az ember gondolkodóba esik: vajon melyik a legegészségesebb? Én az erdélyi kősó mellett kötöttem ki. Kicsit darabos, szürkés, de legalább látszik rajta, hogy "igazi".

 KOszonjuk szepen a hasznos felvilagositast,s en is utananeztem  a mi altalunk hasznalt so osszetetelenek,s megdobbentem amikor elolvastam,hogy ebben is van kalium.Sohase jutoot eszembe megnezni mi van a so csomagolo papirjara irva.Ezutan jobban odafi gyelek. Halas koszonet!!!

Három könnyen betartható étvágycsökkentő tipp

1. A rostok eltelítenek

A zöldségekben, gyümölcsökben és a teljes kiőrlésű termékekben lévő
rostok jelentős szerepet játszanak a vércukorszint szabályozásában.
Ezért, ha rendszeresen fogyasztod ezeket, ritkábban éhezel meg. Sőt,
gyorsítják az anyagcserét, ami szintén segíthet a fogyásban. Fontos
feladatuk van a vér koleszterinszintjének csökkentésében, a
székrekedés megakadályozásában, és jelentősen csökkentik a
vastagbélrák kialakulásának esélyét is. A rostdús táplálkozás mellett
bőséges folyadékbevitel is szükséges, minimum 2 liter naponta.

2. A chili felgyorsítja az anyagcserét

Egy kutatás szerint azok a fogyókúrázók, akik az étkezések során
valamilyen csípős ételt fogyasztottak, utána kevésbé kívánták az édes
falatokat. Ráadásul nyolc hét alatt tízszer több kilót fogytak a
kontrollcsoporthoz képest, amelynek tagjai nem ettek fűszereset.
Ennek oka az, hogy az erős paprikában lévő kapszaicin nemcsak
felgyorsítja az anyagcserét, hanem hatására sokáig érezheted úgy, tele
van a gyomrod. Egy másik vizsgálat szerint azok, akik az étkezés előtt
csípős paradicsomlevet ittak, 16 százalékkal kevesebb kalóriát
fogyasztottak el, mint azok, akik fűszermentes italt fogyasztottak.

3. Méregtelenítő almaecet

Ha minden étkezés előtt elfogyasztasz egy adag salátát, egyértelműen
kevesebbet kívánsz utána enni. Ám egy új megfigyelés szerint valójában
a zöldségekre locsolt ecet segít. Ez ugyanis serkenti az anyagcserét,
elősegíti a zsírok lebontását, méregtelenít, javítja az emésztést,
csökkenti az étvágyat, illetve elűzi az édességek iránti vágyat. A
legjobb, ha almaecetet választasz, ami nemcsak kevésbé terheli meg a
gyomrot, hanem természetes antioxidáns, kalciumot, fluort,
magnéziumot, nátriumot, foszfort, szilíciumot és káliumot is
tartalmaz.
Extra tipp:  Keverj el egy evőkanál almaecetet egy pohár vízben, és
idd meg minden reggel éhgyomorra, ebéd előtt (étkezés előtt kb. 15
perccel)
, valamint este, mielőtt lefeküdnél. Ha emellett odafigyelsz
arra is, hogy mit eszel, illetve sportolsz is egy keveset, az eredmény
még látványosabb lesz. Lehetőség szerint válassz bio almaecetet, mert
nem csak egészségesebb, hanem az íze is jobb.Három könnyen betartható
étvágycsökkentő tipp

A szívinfarktus és a fogyókúra titkai                     

Hogyan halhat meg egy vegetáriánus szívinfarktusban?

Meghalt a napokban az Oscarra jelölt híres színész, Michael Clarke Duncan. Hogyan lehetséges ez, hiszen ő vegetáriánus volt? Úgy, hogy sajnos a modern kor vegetáriánusai nemcsak zöldséget, gyümölcsöt, esetleg sajtot és tojást esznek, hanem a hús helyett, hogy legyen elég energiájuk, szénhidrátban gazdag ételeket fogyasztanak. A legveszélyesebbek a köreteink: a tészta, a kenyér, a burgonya, s a rizs.                                                                                                                                                                    Akiknek az izmai nem égetik el a vérben lévő cukrokat, azoknál magas inzulinszint alakul ki, koleszterinpakkok növekednek az érfalaikon és évről évre nő a súlyuk, a vérnyomásuk és a szívinfarktus kockázata.                                                                                                                   Egy szakértő dietetikus doktornőtől hallottam a rádióban, a napokban, hogy a magas vérnyomás okozója a sok só fogyasztása. Még mindig ezt a „nótát” fújják egyes szakértők, pedig már jó néhány vizsgálat kimutatta, hogy a só fogyasztása nincs hatással a magas vérnyomásra. Ez egy elmélet volt, amit nem igazolt a gyakorlat. Sajnos a sok szénhidrát fogyasztása okozza a magas vérnyomást, az elhízást, a magas vércukor-szintet és az ezekkel járó szövődményeket. A zsír, a hús, a só fogyasztása nem bizonyult a magas vérnyomás okozójának a vizsgálatok alapján, maradt tehát egy bizonyítatlan élettani elmélet.

Miért van az, hogy hízom, pedig alig eszem?                                                                                       Ha keveset eszünk, nagyon lecsökkentjük az alapanyagcserénket: nagyon kevés energia elég a napi létfenntartáshoz. Ilyenkor a szervezetünk „rááll” erre a kevés energia-bevitelre. Ha viszont például hétvégén vagy esetenként vendéglőben – ráunva az éhezésre – kicsit elengedjük magunkat és a szokásosnál, ha csak valamivel is, de többet eszünk, akkor az a csekély plusz a zsírraktárainkba fog landolni. Tehát éhezéssel, amelyet pillanatnyi hangulatunknak engedve néha felrúgunk, soha nem fogunk lefogyni, ellenben fegyelmezett böjtöléssel igen! A böjt azért jó, mert szigorú, áthághatatlan szabályai vannak.

A böjtön kívül, hogyan fogyhatunk még, kevés mozgás esetén is?                                                       Ha nem fogyasztunk egyáltalán könnyen emészthető szénhidrátokat (édességeket és köreteket), akkor a szervezetünk anyagcseréje elég hamar átáll a ketózisos anyagcserére. Ekkor az energiát nem a cukorfélék adják, hanem az úgynevezett ketontestek. Ha a húsételeink mellől elhagyjuk a hagyományos köreteinket, már sokat tettünk az elhízás és magas vérnyomás ellen. De nem eleget! Az érelmeszesedés a magas inzulinszint mellett egyfajta vitaminhiány következménye is. Ezt a típusú vitaminhiányt viszont nem lehet csupán vitaminpótló tablettákkal helyettesíteni, mert csak rostos zöldségek fogyasztásával tudjuk megszüntetni. Ennek oka: a teljes vitaminellátás csakis az egészséges bélflórával képzelhető el. Az egészséges bélflórát legjobban a rost dús zöldségek támogatják, mert a rostok által megkötött víz ad ideális életfeltételt a bélflóra mikrobáinak. A bélflóra mikrobái nemcsak a vitaminok, nyomelemek és ásványi anyagok felszívódásában segítenek, hanem maguk is képeznek olyan vitaminokat és egyéb anyagokat, melyek nélkül az egészséges élet elképzelhetetlen!                                                                                                                                                               A legjobb fogyókúra receptje: a sok zöldség, kisebb mennyiségű fehérjeforrással (hús, tojás, sajt) és kevesebb zsiradékkal. De két dologra figyelni kell: együnk mellé sok zöldséget és válasszuk jól meg a forrást (ez nemcsak a jó hentest, hanem a tenyésztés körülményeit is jelenti!) Ha viszont nem tudunk leszokni a hagyományos köretekről, akkor állítsuk feje tetejére a táplálékpiramist (ne a köretekből együnk legtöbbet, hanem belőlük a legkevesebbet, de ebben az esetben a rendszeres testedzés kötelező!

Akit érdekel a reiki, ajánlom figyelmébe a következő cikket:

http://www.asztro-show.hu/reiki-kezdoknek

Szia!
-A kisebbik lányomnak fájt  (már nem annyira fáj) a jobb combja és a tövében van egy kis dudor is belül.
Voltunk  vizsgálaton  és ultrahangon is .Úgy tünik,hogy nyírokcsomó gyulladás.Vissza kell majd menjünk a dokihoz,de még nem szólt.Szerinted komoly? (azért érdeklődöm csak,mert nem tudom mikor megyünk vissza a dokihoz)
-Minden jót kívánok:
Tamás
ui Lézer és mágneses kezelést javasolnak 5-6 alkalommal.Más kezelés szóba jöhet?

Kedves Tamás! Az attól függ... Gondolom azóta már tudjátok. Fontos, annak az orvosnak -akiben végül is megbíztok- visszajelezni amíg kéri. Nem tudok más kezelésről. Fontos, helyileg a gyulladáscsökkentő kezelés,amit nem igen tartanak be.

RSS

Hogyan segíthetsz?

PayPal segítségével

adományozok itt

átutalással

Számlaszámunk:
10700488-66317874-51100005
(CIB Bank Zrt.)

nemzetközi átutalással
IBAN számlaszámunk:
HU62 1070 0488 6631 7874 5110 0005
SWIFT/BIC: CIBHHUHB

Az adományozás adómentes.


Önkéntes munkával

Jelentkezz és írj az alapitvany@erdelyimagyarok.com email címre!

© 2024   Created by erdelyimagyarok.com.   Működteti:

Bannerek  |  Jelentse észrevételét  |  Használati feltételek